informační měsíčník
 
HITRÁDIO VYSOČINA - ON-LINE
 
30.12.2008
Požár dodávek ve Velké Bíteši
Klikněte pro zvětšení30. prosince v 18:05 hod byl na Krajské operační a informační středisko Hasičského záchranného sboru kraje Vysočina ohlášen požár automobilů na ulici Vlkovská ve Velké Bíteši.
Na místo události vyjela jednotka profesionálních hasičů ze stanice Velká Bíteš společně s jednotkami dobrovolných hasičů z Velké Bíteše a Osové Bitýšky.

Průzkumem místa události bylo zjištěno, že v areálu dopravní firmy hoří dvě dodávková vozidla. V jednom z vozidel byly v době požáru dvě tlakové láhve. Hasiči provedli vynesení láhví a jejich následné ochlazení. Na uhašení požáru automobilů bylo použito několik vodních proudů. Proveden byl i průzkum střech okolních objektů, aby došlo k vyloučení dalších možných ohnisek požáru. Při požáru nebyl nikdo zraněn.

Plameny napáchaly škodu ve výši 1 500 000 Kč. Příčina požáru se vyšetřuje.

Petra Musilová, tisková mluvčí HZS kraje Vysočina
/Jiří Rauš

29.12.2008
100. narozeniny Marie Robotkové z Velké Bíteše
Klikněte pro zvětšeníStoleté narozeniny oslavila 17. prosince letošního roku paní Marie Robotková z Velké Bíteše. S kyticí květin a dárkem se mezi řadu gratulantů zařadil i radní kraje Vysočina pro oblast sociálních věcí Petr Krčál.
Krásné životní jubileum oslavila vitální paní Marie v kruhu rodiném, s vnoučaty a pravnoučaty a s celou řadou dalších milých hostů. Podle informací starosty Velké Bíteše Miroslava Báni však není paní Marie nejstarší občankou města. Nejstarší obyvatelkou města je Františka Kožnarová (105 let) a Marie Cahová (103 roky).

Jitka Svatošová, tisková mluvčí krajského úřadu kraje Vysočina
/Jiří Rauš

28.12.2008
V pondělí se rozjede vlek na Fajtově kopci
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení
V pondělí 29. prosince 2008 v 8 hodin se rozjede vlek na sjezdovce Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí.
Více informací na www.novinyvm.cz
/Jiří Rauš

18.12.2008
Pohotovost opět v ohrožení
Nejsem ekonom, ale protože ponesu spoluodpovědnost za rozpočet města v roce 2009, požádám o spolupráci vysokoškolsky vzdělané ekonomy, abych mohl na následujícím jednání zastupitelstva předložit návrh rozpočtu, jenž zajistí financování lékařské pohotovosti ve Velké Bíteši.
Libor Buchta
/Mgr. Ladislav Koubek

17.12.2008
Jan Kasal o Josefu Šmídkovi
Klikněte pro zvětšení Josefa Šmídka jsem znal dlouhá léta. Kdykoli jsem mohl, zastavil jsem se na radnici ve Velké Bíteši a nechal se informovat, co Velká Bíteš připravuje a koná. Poté, co již nebyl starostou, jsem velmi pozitivně vnímal aktivity Josefa Šmídka nejen ve Velké Bíteši, ale i v širším okolí (Křoví atd.). Pro mě je pan Josef Šmídek člověkem, který dělal to, co říkal. Přitom žil a čerpal z evangelia. A proto jsem si jej vždy vážil.
/Mgr. Ladislav Koubek

15.12.2008
HC VELKÁ BÍTEŠ - HC UHERSKÝ BROD 3:3
Klikněte pro zvětšení
/Jiří Rauš

11.12.2008
ZEMŘEL JOSEF ŠMÍDEK

Bývalý starosta (v letech 1990-98) a současný radní, pan Josef Šmídek, ohromně pracovitý a společenský člověk, který se mnohostranně angažoval a zajímal o dění ve Velké Bíteši, tu již s námi není.

Zemřel náhle v pondělí, 8. prosince 2008 ve věku nedožitých 65 let. Rozloučení se koná v sobotu dne 13. 12. 2008 ve 14 hodin v chrámu Páně sv. Jana Křtitele ve Velké Bíteši, po mši bude uložen do rodinného hrobu v Jasenici.

Bude nám chybět.

/Jiří Rauš

10.12.2008
ZASEDÁNÍ ZASTUPITELSTVA
Pondělí 15. prosince 2008 v 16 hodin.
Přísálí Kulturního domu, Vlkovská 482
/Jiří Rauš

9.12.2008
Vánoční turnaj na Sokole v Jihlavě
Klikněte pro zvětšení sobotu 6.12.2008 jsme se zúčastnili Vánočního turnaje na Sokole v Jihlavě. Tato soutěž je pro nás už tradičně zakončením sezony a taky se nám tady vždycky daří. Letos nás vyrazilo celkem 11 a domů jsme přivezli 3 zlaté a 4 stříbrné madaile, takže velký úspěch. Na medailové umístění v družstvech a dort to letos nestačilo, ale máme motivaci na příští ročník.
Umístění:
1. místo - Ivo Bureš, Stanislav Mihal, Radim Hlobil
2. místo - Anita Mihalová, David Čermák, Jan Mynář, Tomáš Hlobil
Více ve fotogalerii.
/Ondřej Bláha

8.12.2008
VÁNOČNÍ PŘÁNÍ
Klikněte pro zvětšení
/REDAKCE

5.12.2008
Kalendář pokřtěn
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení  
Nový kalendář Bítešského chodníku slávy byl pokřtěn. Křtu se za všechny hvězdy ujal Filip Renč a skupina Maxim Turbulenc.
Současně vychází historický bítešský kalendář, který vydává firma Mihal již patým rokem. Kalendář pro rok 2009 se týká sedmdesátých let. Oba kalendáře budou v limitovaných počtech v prodeji od 10.prosince 2008.
/Jiří Rauš

5.12.2008
HC VELKÁ BÍTEŠ - KROMĚŘÍŽ 8:1
Klikněte pro zvětšení
/JR

4.12.2008
ZAHÁJENÍ ADVENTU NA RUDĚ
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení  
V době předvánoční se letos již podruhé sešli obyvatelé obce Ruda a jejich přátelé, aby přivítali advent zpěvem na Karaoke Show Edy Stodoly. V předvečer 1. adventní neděle se sešli nejprve ti nejmenší. Soutěžilo se nejen ve zpěvu, ale také ve zručnosti a dovednosti, protože děti si s sebou přinesly své vánoční výtvory. Nebylo důležité vyhrát, protože děti se skvěle bavily a zkrátily si tak dobu toho krásného předvánočního čekání na Ježíška.
Večer se sešli dospělí, kteří si mohli pochutnat na tradičních vánočních nápojových specialitách – svařeném vínu, horké medovině a speciálním pivním nápoji „Korma“. I oni soutěžili v Karaoke Show. Letošní – již druhá – trofej pro vítěze za tu snahu určitě stála. Největší odměnou však všem přítomným bylo vystoupení „známých umělců“, které celý večer důstojně zakončilo.
Atmosféra byla stejně předvánočně kouzelná jako vloni a pořadatelům bylo největší odměnou to, že se spolu ve velkém sále kulturního domu v Rudě u Velkého Meziříčí sešli příjemní lidé různých generací a přesto se všichni dobře bavili. Pro velký úspěch si příští rok dáme opět záležet, abychom vás všechny i nadále úspěšně bavili.
/Mgr. Marcela Žáková za všechny pořadatele

1.12.2008
TURNAJ V JUDU
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení  
Nejmenší závodníci na turnaji v JUDU v Jihlavě.
Další náš soutěžní den byla neděle 23.11.2008. Na turnaj do SK Jihlava vrazili nejmenší závodníci.
V silné konkurenci závodníků z 11 oddílů bylo naše umístění:
Standa Mihal 2.místo
Radim Hlobil 3.místo
Vojta Pospíšil 3.místo
Anita Mihalová 3.místo
/Ondřej Blaha

27.11.2008
Aleš Růžička v motorestu Velká Bíteš
Dálnice D1Známý "zuřivý reportér" Rádia Impuls Aleš Růžička se zastavil v motorestu ve Velké Bíteši.
/JR

26.11.2008
MČR dorostu - JUDO
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení
22.11.2008 v Olomouci Filip Blaha vybojoval velice pěkné 5. místo
/Ondřej Blaha

20.11.2008
OZNÁMENÍ VEŘEJNOSTI
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení

27.11.2008 Doplněněno video ze zastupitelstva - více v sekci VIDEO!!!

Bod 1: Velká Bíteš, 12. 11. 2008
Vzdání se členství v zastupitelstvu Města Velká Bíteš a členství v Kontrolním výboru
Vážené zastupitelstvo, ke dnešnímu dni, tj. 12. 11. 2008 se vzdávám funkce zastupitele a zároveň člena Kontrolního výboru. Důvodem mé rezignace je moje nespokojenost s rozhodováním zastupitelstva v oblasti prodeje pozemků v Průmyslové zóně i v průběhu směny a prodeje pozemků na Jihlavské ulici, nespokojenost s protahováním změn územního plánu stejně jako nespokojenost s vývojem v oblasti LSPP a Základní školy na Tišnovské atd. Hana Pöcklová

Bod 2: Velké Bíteš, 12. 11. 2008
Vzdání se členství ve Výboru pro územní plánování, regionální rozvoj a výstavbu Zastupitelstva města Velká Bíteš
Vážené zastupitelstvo, vzdávám se tímto dnešním dnem 12. 11. 2008 s okamžitou platností členství ve Výboru pro územní plánování, regionální rozvoj a výstavbu Zastupitelstva města Velká Bíteš. Důvodem je účelově vedená negativní prezentace mé osoby, jako člena tohoto výboru, vedením města vůči veřejnosti. Ing. Milan Vlček

Bod 3:
Ke dni 8. 11. 2008 se vzdal členství v zastupitelstvu Mgr. Ladislav Koubek, a v pátek, dne 14. 11. 2008, rezignoval na své členství v zastupitelstvu Zdeněk Řezáč, oba kandidáti za KDU-ČSL.
/HP

19.11.2008
Komunisty vrací k veslu soudruzi, v KSČ byla polovina hejtmanů ČSSD
ŠKOLNÍ SHOWSedm ze třinácti nových hejtmanů za ČSSD bylo kdysi v KSČ. Komunistům, skrytým dnes pod hlavičkou KSČM, tak v návratu k moci po krajských volbách pomáhají jejich bývalí soudruzi, dnes sociální demokraté.
/JR

19.11.2008
ČESKÁ HLAVA Z BÍTEŠE!
Klikněte pro zvětšeníTým firmy Optaglio pod vedením Ing. Libora Kotačky vyvinul novou metodu pro výrobu bezpečnostních prvků pro bankovky, ceniny či jiné dokumenty na bázi holografie. Jejich projekt Angeles získal ocenění Česká hlava v kategorii Industrie.
Kapsch s. r. o. oceňuje v této kategorii unikátní technologie nebo výrobky za poslední rok. Do této prestižní soutěže bylo nominováno více než sto projektů českých vědců, porota udělila osm cen.
Nové zabezpečovací prvky jsou podstatně hůře napodobitelné a falzifikáty může odhalit běžný uživatel. O technologii je velký zájem v zahraničí. Rozhovor s Liborem Kotačkou jsme otiskli v lednovém čísle našeho časopisu.
Galavečer Česká hlava 2008 je na programu ČT1 v sobotu 22. listopadu ve 21.15.

Další informace na stránkách www.ceskahlava.cz.
/OH

14.11.2008
Velká Bíteš má prvotřídní koncertní klavír
Klikněte pro zvětšeníVe středu 19. listopadu v 19 hodin začíná v Kulturním domě ve Velké Bíteši mimořádný koncert Bítešského hudebního půlkruhu. Profesor pražské AMU Ivan Klánský představí veřejnosti špičkový koncertní klavír Petrof I Mondial, který město zakoupilo k 600. výročí.
Více ve fotogalerii.
/OH

13.11.2008
"Výlov" Luži
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení
V sobotu 8. listopadu 2008 vylovila parta nadšenců za dozoru místních rybářů bývalou požární nádrž zvanou Luža na Růžové ulici.
Vzhledem k vysokému úhynu ryb z důvodu letošního velkého horka a sucha, odčerpávání vody na kropení tenisových kurtů, vysoké hladiny bahna, hloubce vody cca 1 m a stále více se rozrůstajícím leknínům nebyl úlovek příliš slavný: asi 20 kaprů od malinkých po větší, 2 amuři, spousta karasů a trošku potěru, 1 bota, několik plastových lahví a mnoho odpadu. Luža zůstane chvíli bez vody, snad se podaří trochu bahna a část leknínů vybagrovat, aby rybičky mohly zase dýchat.
/HP

11.11.2008
BYT studio staví
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení
BYT STUDIO, a.s. již zahájilo stavbu bytových domů  ve Velké Bíteši v lokalitě "U STADIONU". Více na fotografiích nebo www.bytstudio.cz
/JR, Foto: Ctibor Veleba

10.11.2008
HC Velká Bíteš - Moravské Budějovice 1:4 (0:0, 0:2, 1:2)
Více informací na www.hcvelkabites.cz
/JR

10.11.2008
RUDÝ ŘÍJEN NA RUDĚ
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení
Po celý letošní rok se na nás valí vzpomínky na významné osmičky v dějinách našeho státu. A tak jsme se i my rozhodli, že si zpříjemníme podzim vzpomínkovým večerem. Protože se začínají objevovat podzimní deprese, měl to být večer veselý a plný legrace. Pojali jsme ho jako retropárty a nesl se v duchu osmiček – vzpomínali jsme na osmdesátá léta minulého století.
Zobrazit / skrýt více informací »
Datum bylo jasné – musela tam být osmička – tedy 8. listopadu 2008. A protože jsme vzpomínali na léta osmdesátá, nemohli jsme opomenout událost, která se nejen po celá osmdesátá léta pravidelně připomínala – 7. listopad 1917 a s ním spojená VŘSR. Párty jsme tedy nazvali Rudý řijen.

Nejednalo se o žádnou propagandistickou akci, všichni jsme se podívali na půdách a našli jsme artefakty z osmdesátých let. Obecní stodola se proměnila v „Dělnický dům“ s klubovnou SSM, účastníci se převlékli do vtipného i reálného ošacení z osmdesátých let. Přinesli jsme si s sebou dobové dokumenty, vyzdobili jsme místo konání dobovými plakáty a vše doplnila československá populární hudba z let 1980 – 1988 a „budovatelské písně“. Během večera proběhla soutěž v recitaci schématické poezie, pamětníci se utkali mezi sebou v poznávání znělek k pořadům a seriálům z 80. let, dle dobové literatury a tisku si někteří připravili referáty. Mladší účastníky jsme naučili tančit letkiss, o půlnoci jsme si střihli chemický poplach s pláštěnkami a plynovými maskami.

Během večera nás navštívil i „Karel Gott“ a „Darinka“ s populárními šlágry z 80. let. Na závěr vystoupila místní hudební skupina s tématickým programem.

Cíl byl splněn – všichni se královsky bavili, a proto:

„K pobavení a rozveselení naší obce buď připraven! – Vždy připraven!“
/Mgr. Marcela Žáková

10.11.2008
Program jednání Zastupitelstva města Velká Bíteš č. 23/08
V přísálí Kulturního domu, 12.11.2008 v 16 hodin

 1. Zahájení
 2. Schválení ověřovatelů zápisu
 3. Schválení členů návrhové komise
 4. Schválení programu jednání
 5. Rozpočtové opatření č. 09/08
 6. Projednání nabytí a převodu nemovitostí
 7. Různé
 8. Interpelace členů ZM
 9. Diskuse
 10. Závěr

Pozn.: Přítomní občané města mají možnost předkládat svá stanoviska k věcem, které jsou dány do programu jednání ZM ihned při jejich projednávání.

 Termín příštího zasedání ZM byl stanoven na pondělí 15. 12. 2008 od 16 hodin v přísálí KD.

 Poznámka: Na programu jednání se pod bodem č. 6 skrývá mimo jiné prodej pozemku parc. č. 358/3 v Průmyslové zóně Velká Bíteš – Košíkov a další kolo prodeje stavebních pozemků na Jihlavské, a pod bodem č. 7 např. návrh na odvolání ing. Milana Vlčka z funkce člena výboru pro územní plánování, vyúčtování hodů 2008, atd.

/JR

10.11.2008
Složení rady kraje Vysočina
Ve středu 5. listopadu 2008 ještě nebylo složení rady kraje Vysočina jasné. Zejména někteří starostové nevěděli, mezi nimi i bítešský starosta Báňa, zda budou pokračovat ve svých obcích jako starostové nebo se stanou krajským radním. Více o tomto tématu se píše na www.denik.cz.
Ve čtvrtek večer ale už bylo vše rozhodnuto. Miroslav Báňa (na kandidátce číslo 6) zůstává starostou ve Velké Bíteši, sociální oblast bude zastávat kandidát č. 14 Petr Krčál z Polničky. Devítičlenná rada bude čistě oranžová, to umožnila dohoda o toleranci, kterou ve čtvrtek podepsali šéf vysočinských komunistů Karel Tvrdý a šéf ČSSD Libor Joukl.
/JR

5.11.2008
Druhý ročník turnaje ve volejbalu
Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšeníDne 1. 11. 2008 se konal turnaj smíšených družstev ve volejbalu. Možná by tato strohá věta spolu s uvedením počtu zúčastněných družstev a názvy týmů, jež se umístily do třetího místa, stačila, ale to by rozhodně nevystihovalo náladu a atmosféru, která se ve sportovní hale rozhostila.
Zobrazit / skrýt více informací »
Často slýcháme na závěr sportovních klání „sláva vítězům, čest poraženým“, ale v tuto dušičkovou sobotu to zcela jistě platilo i opačně, neboť zápas o sedmé místo rozhodně nepostrádal minimálně stejné nasazení jako boj o místo první. A z bouřlivého povzbuzování, jehož se dočkalo především družstvo Nikon, chvílemi až přecházel mráz po zádech. Nebylo to však tím, že by přijel autobus fanoušků. Tuto příjemnou kulisu vytvořili hráči ostatních, v tu chvíli nehrajících družstev.

Doufejme tedy, že se všech osm týmů zúčastní i dalších ročníků. Třeba se nechají zlákat i další volejbaloví nadšenci - rádi je mezi sebou přivítáme - třebaže v případě většího počtu družstev by bylo nutno domluvit ještě druhé hřiště v prostorách místní školy.

Byla by přece jen škoda upřít vítězům trochu té sportovní slávy, a proto ještě závěrem uvádíme výsledky turnaje: 1. první místo obsadili Soptíci (Rožná), 2. místo Draci (Velká Bíteš), 3. místo Tullamore (Stanoviště), 4. místo Tuhý @ Kořínek (Slavkov). Pátí skončili Zubroši (Zbraslav), šestí Františkovci (Velká Bíteš), sedmí Brňáci (BrnoJ) a cenu útěchy získalo družstvo Nikon (Zbraslav).

Velké díky patří sponzorům, kterými byli: Starobrno, a.s., Minirol, Postforming, s.r.o. a Jeřábkova pekárna Velká Bíteš.

Foto Jiří Zvolanek
Za TJ Spartak Hana Koubková a František Drlíček

4.11.2008
M.Budějovice - V.Bíteš 1:1 (1:1)
FC Spartak Velká BítešNaše áčko si v posledním podzimním vystoupení připsalo bod za remízu 1:1. V tabulce po polovině soutěže jim patří 10.příčka ...

Více informací na www.fcvelkabites.com


/JR

28.10.2008
Judisté zaznamenali další úspěch
ŠKOLNÍ SHOWBENAPO CUP Tvrdonice 25. 10. 2008
Na fotografii: Batelka Ondřej-2.místo, Pospíšil Vojtěch-2.místo, Chládek Matěj, Měcháček Jiří-1.místo, Bureš Ivo-1.místo
Další plánované akce juda : 1.11. - VC Polné pro mláďata a ml.žáky, 22.11. - MČR dorostu , 6.12. - Vánoční turnaj Sokol Jihlava.
Více na www.judo-bites.estranky.cz.
/MD

27.10.2008
Skupina CHINASKI s Davidem Kollerem na obědě U Raušů při koncertním turné.
Klikněte pro zobrazení fotogalerie
Více ve fotogalerii.

/TJ

24.10.2008
Střední odborné učiliště Jana Tiraye uspořádalo ŠKOLNÍ SHOW
ŠKOLNÍ SHOWŠkolní show proběhla u příležitosti 600. výročí města a 150. výročí od narození Jana Tiraye, patrona školy. Jako host vystoupil zpěvák Julian Záhorovský z první řady Superstar.
Prezentovali se zde žáci všech oborů vzdělání, nechyběl ani zábavný program.
Více ve fotogalerii a na krátkém videu.

/TJ

22.10.2008
Velké Meziříčí: Třebíčská ulice uzavřena do příští středy - sesouvá se svah !
Kliknutí zobrazíte celý článekV úterý 21.10.2008 v čase 14:44 bylo hlášeno nebezpečí sesuvu komunikace na Třebíčské ulici. Z důvodu demolice bývalé koželužny SVIT, došlo k poškození statiky svahu a tím pádem k velké prasklině na ulici Třebíčská, kousek od bývalé diskotéky Florida.

Více na stránkách www.NovinyVM.cz
/JR

22.10.2008
Zažijeme SURF
SURF - Eva a VašekTeleshoppingy jsou nesmrtelné. Melodii starého rakouského šlágru Jednu bílou orchidej zazpívá snad každý, kdo Evu a Vaška v televizi viděl.
Kritici této pěvecké dvojici vyčítají údajnou nízkou hudební a uměleckou kvalitu, avšak sály kulturních domů bývají zaplněny do posledních míst. Většinou prý zpívají playback a přestávky svých vystoupení vyplňují prodejem svých nahrávek, podepisují plakáty. Uvidíme, posoudíme, uslyšíme 18. 11. v 18 hodin v Kulturním domě.
Díky své podnikavosti dosáhli toho, že se jim fanoušci sjíždějí do penzionu Surf, který je proslulý jejich hudebními večery. Vydávají DVD, CD, časopis a organizují výlety do Chorvatska.

Eva a Vašek objevili díru na hudebním trhu, zaplnili ji a stali se pojmem.
/MD

20.10.2008
Město Velká Bíteš prodává lukrativní pozemek
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení
Plně zasíťovaný v průmyslové zóně u dálnice D1 na exitu 162 !
Více informací na www.vbites.cz
/JR

20.10.2008
Tradiční sobotní trh
FC Spartak Velká Bíteš18.10.2008 Sobotní trh ve fotografii


fotogalerie /TJ

19.10.2008
Vtipná reakce = tři Chevrolety v garáži !
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení
Velká hra „Dream Garage“ má svého vítěze. Sedmdesát tisíc účastníků se ucházelo o celkem pět Chevroletů. Masivní ohlas překonal očekávání organizátorů.
Zobrazit / skrýt více informací »
Ještě před rokem rodina bez automobilu – a dnes Milan Kunkela přebírá v dealerství AUTO DOBROVOLNÝ klíčky od třech zbrusu nových modelů Chevrolet Captiva, Epica a Lacetti SW! Třiatřicetiletý Jihlavan totiž zvítězil ve velké hře „Dream Garage“, kterou před několika měsíci vyhlásilo tuzemské zastoupení automobilky Chevrolet. K výhře panu Kunkelovi stačilo jen trocha důvtipu při hledání stručné odpovědi na otázku: Proč bych měl vyhrát auto ze své Dream Garage právě já?“.

Jeho odpověď:
"Mám rád auta velice, dýchám jen prach ulice.
Závidím všem jen,ten pohled zevnitř ven!"


Totiž společnost Promoveritas, renomovaná agentura z Velké Británie, která se specializuje na vyhodnocování spotřebitelských soutěží, vyhodnotila jako nejlepší z bezmála sedmdesáti tisíc došlých odpovědí!

„Se soutěžním letáčkem za mnou přišel kolega z práce, abych mu prý pomohl vymyslet vtipnou odpověď,přibližuje svoji účast ve hře „Dream Garage“ Milan Kunkela. „Dali jsme dohromady nějaký verš, ale mě to nedalo a doma jsem nastartoval internet a do soutěže se taky přihlásil. Vítězné dvouverší mne napadlo skoro hned. Odeslal jsem odpověď – a na celou záležitost vlastně zapomněl. Když mi pak kurýr po čase přinesl dopis s oznámením o výhře, byli jsme naprosto v šoku. Pořád jsem se obával, aby nešlo o soutěž typu „Vyhráváte milion, ale....“, vlastně pořád tomu věřím teprve teď, při předávání aut!“

Hrací karty „Dream Garage“ se už od dubna objevovaly v denním tisku, rozdávaly se na promo-akcích v nákupních centrech, do hry bylo možné vstoupit i přes internet. Soutěžící měl do symbolické vysněné trojgaráže zaparkovat tři modely z širokého portfolia značky Chevrolet. Naději na výhru potom přinášela reakce na výše zmíněnou otázku. Autor nejzábavnější odpovědí získal všechny tři vozy Chevrolet ze svých tří garáží, druhý v pořadí získal Chevrolet zaparkovaný ve druhé garáži, třetí získal vůz ze třetí garáže.

„Příjemně nás překvapila míra ohlasu,“ říká Petr Kolář, marketingový specialista českého zastoupení značky Chevrolet. „Nejpilnější byli účastníci propagačních akcí, svoji odpověď poslal každý pátý z těch, kdo si vzali hrací kartu.“

„Soutěže o automobily vždy budí velkou pozornost – ale dosud žádná nenabízela jako hlavní výhru hned tři vozy, a to dokonce podle vlastního výběru,“ říká Pavel Baštář, prodejní a marketingový ředitel českého zastoupení značky Chevrolet. „Hra „Dream Garage“ byla opravdovým hitem a určitě veřejnosti hodně přiblížila naši modelovou nabídku. I pro příště proto chceme připravovat podobně nápadité a neobvyklé akce – přesně to totiž odpovídá image značky Chevrolet!“

Velký zájem o hru „Dream Garage“ podpořila i šance pro prvních 35 tisíc účastníků, pro které bylo připraveno unikátní CD „Chevrolet Legends“, přinášející výbornou muziku, jako stvořenou pro dlouhé cesty. Mimochodem málokdo by si asi tipnul, že Chevrolet a jeho modely se v průběhu let se objevily ve více než šesti stovkách písní a výběrové CD přináší ty nejlepší z nich.
/JR

18.10.2008
Výsledky voleb do zastupitelstva krajů za okrsek Velká Bíteš
Poděkování

Děkuji za obrovskou podporu, které si velmi vážím. Na Bítešsku dopadly volby pro nás dobře, ale v rámci kraje se bohužel již nesly na celostátní oranžové vlně s třicetikorunou na přídi.

Jiří Rauš
Klikněte pro zvětšení
Zdroj a více informací na www.volby.cz

Daná tabulka se nachází: Krajská zastupitelstva 2008> Výsledky hlasování-výběr území> okres Žďár nad Sázavou-výběr obce> obec Velká Bíteš
/JR

18.10.2008
Havlíčkův Brod - Velká Bíteš 0:0
FC Spartak Velká Bíteš
Více informací na www.fcvelkabites.com


17.10.2008
Velké Meziříčí: Místo Svitu – TESCO nebo ALBERT?
Klikněte pro zvětšeníBudovy postupně mizí pod těžkou technikou a pomalu se začíná rýsovat rozlehlé prostranství, kde budou dle indicií dva polyfunkční domy tj. domy kde budou jak obchodní prostory, tak prostory bytové. Více na stránkách www.NovinyVM.cz (včetně videa a fotografií)


/JR

16.10.2008
Zemřel místní kronikář a čestný občan Velké Bíteše
Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení   Klikněte pro zvětšení
V pátek 3. 10. 2008 zemřel ve věku 89 let Mgr. Jaromír Kotík.
Rozloučení se konalo 10. října 2008 v chrámu Páně sv. Jana Křtitele ve Velké Bíteši.
/JR

16.10.2008
V neděli 12.října poobědval v Restauraci U Raušů Karel Gott se svým orchestrem a současně zkontroloval svoji hvězdu.
Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení Klikněte pro zvětšení
/JR

15.10.2008
Z programu jednání Zastupitelstva města Velká Bíteš č. 22/08
Jednání se konalo v přísálí Kulturního domu, 13.10.2008 v 16 hodin
 1. Zahájení
 2. Schválení ověřovatelů zápisu
 3. Schválení členů návrhové komise
 4. Schválení programu jednání
 5. Projekty regionálních operačních programů – čestná prohlášení o zajištění financování
 6. Rozpočtové opatření č. 08/08
 7. Projednání nabytí a převodu nemovitostí
 8. Program regenerace MPZ ve Velké Bíteši
 9. Různé
 10. Interpelace členů ZM
 11. Diskuse
 12. Závěr
Pozn.: Přítomní občané města mají možnost předkládat svá stanoviska k věcem, které jsou dány do programu jednání ZM ihned při jejich projednávání.

Stručně z průběhu:

Bod 5.  
Schválena čestná prohlášení o zajištění financování projektů Regionálních operačních programů –
Zobrazit / skrýt více informací »
 1. Rekonstrukce křižovatky ulic Kostelní, Na Valech, Tišnovská a Vlkovská v celkové výši 11,5 mil. Kč: akce byla zahájena až po výzvě ROP, v dubnu je naplánovaná kolaudace a vyúčtování, v květen následuje fakturace na dotaci
 2. Rekonstrukce Masarykova náměstí ve výši 50 mil.  +
 3. Modernizace SOU Jana Tiraye za účelem zkvalitnění výuky ve výši 18,6 mil.

Č. 2 + 3 Podmínkou zahájení realizace projektů je získání dotace.


Bod 6.
Rozpočtové opatření č. 08/08 – schváleno, předtím odsouhlasena smlouva se SVK na projektovou dokumentaci na rekonstrukci kanalizace na ul. Tišnovské ve výši 45000,-

Bod 7.
- Projednání nabytí a převodu nemovitostí – většinou bezúplatná nabytí do majetku města od Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových pod komunikacemi, veřejné plochy apod.
Zobrazit / skrýt více informací »
- Schválení zveřejnění záměru města prodat pozemek parc. č. 358/3 o výměře 29645 m2 v katastrálním území Košíkov (jedná se o pozemek odkoupený zpět od firmy ITW Pronovia, která nebude svůj záměr realizovat). Nabídky předejte na podatelně města v uzavřených zapečetěných obálkách s označením „Průmyslová zóna Velká Bíteš – Košíkov“  nejpozději do 12.11.2008 do 12 hod. (Přesné znění záměru najdete na webových stránkách města a na úřední desce).

- Výstavba rodinných domů v lokalitě Jihlavská – do 2. kola bylo odevzdáno 11 obálek od 4 zájemců
Prodáno:
parc. č. 2975/17
parc.č. 2975/23
parc.č. 4528/4
Bude následovat 3. výzva

Bod 8.
Program regenerace Městské památkové zóny – schváleno. Tento program je jednám z hlavních kritérií při získávání dotací z ministerstva kultury na opravu památek.

Bod 9.
Na popud zastupitele pana Zdeňka Blažka bylo revokováno usnesení č. 23 z jednání zastupitelstva z 3.9., které se týkalo prodeje pozemku v Ludvíkově. Ing. Homola v podkladech pro návrh usnesení uvedl, že žadatelé k žádosti doložili kladné doporučení osadního výboru v Ludvíkově.
Zobrazit / skrýt více informací »
Osadní výbor ale o ničem nebyl informován. Ing. Homola byl vyzván k objasnění věci, stejně jako tajemník ing. Šilhan upozorněn na požadavek na kupní smlouvy s jednotnou podmínkou do 3 let zahájení stavby + předkupní právo města v případě nerealizování stavby.

Paní Mgr. Macholová připomněla svůj požadavek z červnového zasedání ZM, kdy žádala soupis nemovitostí v majetku města a doposud nedostala – přislíbeno tajemníkem na příští jednání zastupitelstva.
Současně paní Mgr. Macholová upozornila na blížící se sestavování rozpočtu, navrhuje prohlídku budov rozpočtových organizací.

Prohlídky pro zastupitele:
Úterý 21. 10. v 15 hodin: sraz u ZŠ Sadová, dále ZUŠ a ZŠ Tišnovská, příp. SOU
Čtvrtek 30. 10. v 15 hodin: MŠ U Stadionu, Kulturní dům, MŠ Masarykovo náměstí, KK a IC
Další termíny budou dohodnuty.


Příští termín jednání zastupitelstva byl stanoven na 12. 11. 2008.
/HP

7.10.2008
Hejtman jednal s ministrem vnitra. Naděje, že Pobočky České pošty na Vysočině zůstanou vzrostla
Klikněte pro zvětšeníPo týdnech nejistoty, protestů a pocitu bezmoci se dostává obcím na Vysočině naděje, že pobočky České pošty na Vysočině zůstanou v dosavadní podobě. Hejtmanovi Miloši Vystrčilovi se dostalo od ministra vnitra ČR Ivana Langera ujištění, že ministerstvo vnitra jako zřizovatel České pošty v žádném případě nepodpoří žádnou změnu, která by vedla ke snížení kvality služeb České pošty na malých obcích.

Hejtman se do záležitosti vložil, neboť 21 obcím na Vysočině hrozilo, že lidé zde přijdou i o další služby, které Česká pošta výlučně poskytuje.

„Úvahu, že v současné době při stávající věkové skladbě obyvatelstva našeho venkovského regionu, může pošty na obcích nahradit   internetové bankovnictví nebo zatím nevyzkoušená a časově nespolehlivá  motorizovaná rozvážka považuji za špatnou. Shodli jsme se s ministrem vnitra na tom, že je nutné, aby se Česká pošta chovala k našim obcím mnohem citlivěji. Není možné, aby kvalita veřejné služby na malých venkovských obcích byla horší než ve městech a jsem rád, že ministr vnitra mě ubezpečil, že má stejný názor,“ řekl hejtman Miloš Vystrčil po rozhovoru s ministrem vnitra Ivanem Langerem.

Nyní se připravuje na 9. října, v rámci plánované návštěvy našeho regionu, setkání ministra vnitra ČR Ivana Langera a generálního ředitele České pošty Petra Sedláčka se starosty obcí Vysočiny, kterým Česká pošta oznámila záměr zrušení.

Jitka Svatošová, tisková mluvčí, Krajský úřad kraje Vysočina

Zajímavý článek - Tři kamené pošty mají na kahánku - Vidonín, Heřmanov, Netín.


6.10.2008
Dne 30.9.2008 proběhla vernisáž Otakara Štembery.
Klikněte pro zobrazení fotogalerieVýstava probíhá od 30.9. - 10.10.2008

Více fotografií z vernisáže naleznete již nyní ve fotogalerii./JR

1.10.2008
Koncert skupiny Gamarock a legendární skupiny Arakain ve Velké Bíteši
Sobotní koncert skupiny Arakain ve Velké Bíteši se stal zážitkem pro příznivce metalové hudby, ale na své si přišly i fanoušci skupiny Gamarock , které předvedla své umění za které se nemusela stydět
Klikněte pro zvětšeníNa koncert  dorazilo přibližně 400  návštěvníků.

Něco po půl deváté se představila skupina Gamarock, která zahrála několik svých oblíbených skladeb a tím připravila skupině Arakain skvělou atmosféru.

Ta  dorazila po velkém očekáváni na  pódium a ukázala svoje umění na které se hodně návštěvníků tak těšilo.

Poslední skladba od Arakaini zazněla někdy kolem půlnoci a na řadu přišla opět skupina Gamarock.

Která tento neobyčejný koncert zakončila pyrotechnickou show a bublinkovou parádou před pódiem.

I přes pár technických problémů to byl z pohledu návštěvníka povedený koncert na který bude hodně lidi dlouho vzpomínat.

Zdroj a více fotek naleznete na www.novinyvm.cz

1.10.2008
Tisková oprava
Klikněte pro zvětšeníV říjnovém Exitu 162 se nám vloudila chyba u popisku této fotografie na str. 6. Správně má být: Ivo Rohovský, Alena Malá, Miloš Vystrčil. Panu krajskému radnímu Rohovskému se omlouvám./OH

 
     
30.1. Vyjde EXIT162
Klikněte pro zvětšení
OBSAH únorového čísla 2009
23.12. vyšel EXIT162
Klikněte pro zvětšení

28.11. vyšel EXIT162
Klikněte pro zvětšení 31.10. vyšel EXIT162
Klikněte pro zvětšení - obálka EXIT162

1.10. vyšel EXIT162
+ 4 strany navíc !!!
Klikněte pro zvětšení - obálka EXIT162 - září 2008

1.8.2008 Vyšel EXIT SPECIÁL 2008
Právě v prodeji na obvyklých místech nové číslo Exitu162 speciál, které vychází jako fotopublikace k 600. výročí udělení plných měst- ských práv Velké Bíteši.
Publikace vyšla v limitovaném počtu.
 
Řešíte problém s bydlením?
Velká Bíteš je dobrá adresa.
Doporučujeme: www.realityd1.cz

INZERCE:
Klikněte pro zobrazení podrobností

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení
Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

PARTNEŘI:
Klikněte pro zobrazení portálu Noviny Velké Meziříčí
Informačně - inzertní portál pro Velké Meziříčí a okolí.
Klikněte pro zobrazení portálu Noviny Velké Meziříčí
Aktuální informace z VM.
Klikněte pro zobrazení portálu Noviny Velké Meziříčí
 
EXIT 162 - tel. 724 782 162, inzerce 777 734 810  |  [email protected]