informační měsíčník
 
HITRÁDIO VYSOČINA - ON-LINE

EXTRA TIPY

15.12.2016
Vánoce 2016 lákají do bítešského kostela
Klikněte pro zobrazení více fotografiíNejkrásnější svátky v roce proběhnou ve Velké Bíteši ve znamení koled, oslav a krásných setkání. Centrem oslav bude kostel sv. Jana Křtitele, kam si můžete mimo jiné přijít pro betlémské světlo, podívat se na jesličky, které budou přístupné po celou dobu svátků v boční kapli kostela. Štědrovečerní bohoslužby se uskuteční tradičně v 16 a ve 24 hodin a na Boží hod vánoční se v 17 hodin koná tradiční představení Živý betlém.
Svátek svatého Štěpána 26. prosince pak bude ve znamení obnovy manželských slibů a na bohoslužby jsou zvány zejména manželské páry.
/Ladislav Koubek

30.11.2016
Opětovně jsme vylepšili umístění v žebříku Českých 100 Nejlepších. Nezávislá porota rozhodla o 55. příčce pro PBS Velká Bíteš
Klikněte pro zobrazení více fotografiíPrvní brněnská strojírna Velká Bíteš, a. s. se pravidelně díky obchodním výsledkům, aktivitám v oblasti výzkumu a vývoje, inovativnímu přístupu, důrazu na technický rozvoj, ale i odpovědnosti vůči společnosti umísťuje v žebříčcích nejúspěšnějších českých firem. Nejen umístění v prestižních žebříčcích, ale každoroční vylepšování pozice v rámci daných žebříčků je velkým cílem společnosti. Letos se tento cíl povedlo naplnit v podobě postupu z 64. místa na 55. místo v anketní soutěži Českých 100 Nejlepších.

Ocenění Českých 100 Nejlepších si vážím především proto, že stojí na hodnocení a praktických zkušenostech odborníků, které získali v běžné pracovní praxi. Je pro nás znakem toho, že jsme uznáváni jako stabilní a perspektivní česká společnost. Zároveň ocenění vnímáme jako motivaci dosahovat stále lepších výsledků,“ uvedl generální ředitel Ing. Milan Macholán.

Ocenění nejlepším firmám předali ve Španělském sále Pražského hradu předseda Senátu Milan Štěch, ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová,  ministr financí Andrej Babiš, ministr průmyslu a obchodu Ing. Jan Mládek.  Slavnostního večera se zúčastnilo více než 700 významných osobností veřejného i podnikatelského života včetně zahraničních velvyslanců.

Soutěž pro české firmy a osobnosti pořádá Panevropská společnost pro kulturu, vzdělávání a vědecko-technickou spolupráci Comenius.
/Ladislav Koubek

11.11.2016
Pavel Helan vystoupí 19. listopadu ve Velké Bíteši
Klikněte pro zobrazení více fotografiíPavel Helan, kapela Eremy, ale i bítešská talentovaná zpěvačka Kateřina Vrzalová. Takový bude Kolpingfest, který se koná v sobotu 19. listopadu od 19.30 v kulturním domě.
„Máme radost, že se nám podařilo do Bíteše dostat tak dobré muzikanty a že se tak můžeme prožít oslavy 20 let Kolpingovy rodiny Velká Bíteš,“ říká za pořadatele místostarosta Tomáš Kučera a připomíná tak výročí spolku, který v Bíteši organizuje řadu kulturních a společenských akcí.
Vstupenky na Kolpingfest v ceně 90 Kč jsou v předprodeji na Klubu kultury na bítešském náměstí a také budou k dispozici v sobotu večer na místě.
/Ladislav Koubek

7.11.2016
Svatomartinský průvod světýlek 2016
Klikněte pro zobrazení více fotografiíJiž tradiční svatomartinský průvod světel ve Velké Bíteši uspořádá v neděli 13. listopadu Kolpingova rodina Velká Bíteš a Mateřské centrum Bítešáček. Průvod vychází v 17.00 od sokolovny. S lucernami a lampiony půjdeme směrem na náměstí. Po cestě se dětem ukáže svatý Martin na bílém koni. V cíli trasy na Masarykově náměstí na všechny čekají písničky, občerstvení a ohňostroj, který připravil bítešský ohňostrojař pan Janeček.
Svatý Martin je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. Pocházel z území dnešního Maďarska a byl římským vojákem. Jako voják se dostal do Amiens ve Francii, kde se v době své přípravy na křest podělil o svůj důstojnický plášť s chudákem, trpícím nouzí. Po odchodu z armády žil jako poustevník, stal se knězem a později biskupem města Tours. Podle legend učinil mnoho zázraků.
/Ladislav Koubek

18.10.2016
Chceme Vaši krev - Bítešská akademie tuto neděli 23. října v 18.00
Klikněte pro zobrazení více fotografiíBeseda s Marií Dudíkovou se koná 23. října 2016 od 18 hodin na Základní umělecké škole Velká Bíteš. Marie Dudíková se skoro celý profesní život pohybuje v transfuzní službě: jako laborantka a manažerka pro dárcovství krve, nejdéle působila na pozici vedoucí Odběrového střediska v Třebíči.
Spolu s námi se zamyslí nad krví a jejími záhadami. Dovíme se, koho poprvé napadlo využít krev k léčebným účelům, jaké problémy provázely první převody krve a pronikneme do zákonitostí krevních skupin. Seznámíme se s podmínkami dárcovství krve a plazmy, s průběhem odběrů i následnou výrobou transfuzních přípravků.
/Ladislav Koubek

10.10.2016
Výsledky voleb na Bítešsku
Klikněte pro zobrazení více fotografiíJak ve Velké Bíteši, tak v okolních obcích KDU-ČSL suverénně vyhrála volby. Získala 34 procent hlasů, což je zhruba stejný výsledek jako další tři strany dohromady. Kdyby volby na Vysočině dopadly jako na Bítešsku, dostane se do krajského zastupitelstva šest stran.
KDU-ČSL uspěla i v celém kraji. Pro nás to znamená, že ze tří kandidátů, které jsme podporovali, se do krajského zastupitelstva dostal pouze František Bradáč. Tomáš Kučera i Josef Mach získali na Bítešsku 65, resp. 67% preferenčních hlasů. I přes tuto velkou podporu, kterou získal málokterý kandidát, nicméně těsně nepostoupili do zastupitelstva kraje Vysočina.
Je to pro nás výzva, abychom se příště ještě více snažili. Lídr KDU-ČSL Jaromír Kalina, naši zastupitelé, z nichž nejblíže má do Bíteše František Bradáč, budou zájmy Velkobítešska na kraji i nadále zastupovat.
Děkujeme všem dobrovolníkům, kteří pomáhali s naší kampaní na Bítešsku, děkujeme starostům sousedních obcí za podporu a budeme dále pracovat ve prospěch našich obcí.
Za tým spolupracovníků
Tomáš Kučera, Josef Mach, František Bradáč, Ladislav Koubek
Výsledky voleb v obcích Velkobítešska - viz volby.cz

KDU-ČSL

840

34,17

ČSSD

369

15,01

ANO

256

10,41

KSČM

252

10,25

ODS

165

6,71

SPD a SPO

136

5,53

/Ladislav Koubek

9.10.2016
Koncert skupiny Soumrak již tento pátek v bítešském kostele
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV pátek 14. října se v 19 hodin rozezní bítešský kostel současnou folk-rockovou křesťanskou hudbou. Už poněkolikáté zde vystoupí hudební skupina Soumrak. Tato kapela si k letošním 15. narozeninám nadělila nové CD Skandál, ze kterého určitě v Bíteši některé písničky zazní.
Její tvorba se dá charakterizovat podle citátu jako „Bible jak jí znáte, nebo spíš neznáte.“ V písničkách Soumraku ožívají biblické příběhy, často vyprávěné netradičním způsobem a z netradičního úhlu pohledu. Můžete se těšit na písničky, do kterých muzikanti určitě zapojí nějakým způsobem i publikum.
Kapela Soumrak prošla před léty výraznou personální změnou, v současnosti v ní působí devět zpěváků, zpěvaček, hudebníků a hudebnic, důležitou roli mezi nimi hraje i zpěvačka a flétnistka Katka Vrzalová z Velké Bíteše. Kromě flétny uslyšíte kytaru, klávesy a baskytaru.
Za dobu své existence vystoupil Soumrak v Bíteši už mnohokrát, a pravděpodobně pokaždé v jiném složení. Ani letos na podzim tomu nebude jinak, v kapele se objevil nový klávesista.
Přijďte si poslechnout staré příběhy, které v podání Soumraku ožijí neotřelým způsobem a viděné trochu jinak.
/Luděk Strašák

4.10.2016
Starostové z Bítešska chtějí mít zastoupení na kraji
Klikněte pro zobrazení více fotografiíStarostové sedmnácti obcí z těsné blízkosti Velké Bíteše se rozhodli veřejně podpořit svoje kolegy, kteří usilují o znovuzvolení v říjnových krajských volbách. Ty se uskuteční již tento pátek a sobotu, 7. – 8. října.
Vzhledem k tomu, že Velkobítešsko je malý region na periferii kraje, je pro starosty důležité, aby měl na kraji svoje zastoupení. Ve svém prohlášení píší: „Podporujeme Josefa Macha (starostu Osové Bítýšky), Tomáše Kučeru (místostarostu Velké Bíteše) a Františka Bradáče (senátora z Velkého Meziříčí) ve volbách do krajského zastupitelstva. Chceme mít díky nim informace a přístup k dění na krajské úrovni.“ Právě tito tři kandidáti před čtyřmi roky díky mnoha preferenčním hlasům přeskákali ze zadních pozic kandidátky KDU-ČSL a do zastupitelstva se těsně dostali. Nyní se pokusí tento úspěch obhájit. „Jediná šance, aby Bítešsko v krajském zastupitelstvu někoho mělo, je se sjednotit. Vím, že někteří kandidáti jsou i na dalších kandidátních listinách, které ale mají minimální šance na úspěch. Proto mám radost, že se kolegové starostové postavili právě za nás a takto masivně nás podpořili,“ uvedl Tomáš Kučera. Svoje kolegy, kteří chtějí na lidovecké kandidátce prorazit a opět se ze zadních pozic do krajského zastupitelstva dostat, podpořili:
Ing. Ladislav Melichar, starosta Březí
Marie Sýkorová, starostka Březského
Jan Požár, starosta Čikova
Pavla Chadimová, starostka Heřmanova
Marie Svobodová, starostka Hlubokého
Blažej Gruber, starosta Jasenice
Ing. Pavel Křeček, starosta Jinošova
Ing. Jan Strašák, starosta Krokočína
Marie Smejkalová, starostka Křižanova
Luboš Mencler, starosta Křoví
Milada Strakerlová, starostka Milešína
Jitka Chocholáčová, starostka Nové Vsi
Karel Klíma starosta Nových Sadů
Josef Svoboda, starosta Pucova
ing. Pavla Habánová, starostka Radňovsi
Petr Dočkal, starosta Rozseče
Karel Kuba, starosta Vidonína
Luděk Klíma, místostarosta Vlkova
Květuše Dubjuková, starostka Záblatí
/Ladislav Koubek

3.10.2016
Drakiáda u Chobůtek přiláká i na ukázku hasičské techniky
Klikněte pro zobrazení více fotografiíTradiční drakiáda, na kterou jsou Bítešáci zvyklí už několik let, se letos uskuteční v neděli 9. října od 14.30 hodin. „Zaměřte svou pozornost na výběr draka. Je úplně v pořádku donést si draka z obchodu, ale pokud si někdo vyrobí draka vlastnoručně, bude mít určitě výhodu a větší šanci získat některou ze soutěží, které budou organizátoři vyhlašovat,” říká místostarosta Tomáš Kučera, který bude odměňovat vítěze.
Určitě si můžete vsadit, že bude vyhlášen celkově nejvýše letící drak a také nejoriginálnější drak, další soutěže si zatím organizátoři nechávají jako překvapení. Připraven bude také skákací hrad a dorazí také bítešští dobrovolní hasiči, takže hlavně děti si budou moci vyzkoušet, jaké je to hasit požár a použít hasičskou stříkačku. Louka, kde se akce koná, je na konci města u propojovací cesty mezi Chobůtkami a PBS. Akci pořádá Kolpingova rodina Velká Bíteš a KDU-ČSL ve spolupráci bítešskými dobrovolnými hasiči. V případě deštivého počasí se drakiáda uskuteční v náhradním termínu (předběžně předpokládáme 16. října.)
/Ladislav Koubek

20.9.2016
HVĚZDOKLADENÍ: Lukáš Krpálek - VIDEO
VIDEO
/redakce

5.9.2016
FOTOGALERIE: Lukáš Krpálek
Klikněte pro zobrazení více fotografiíNa náměstí ve Velké Bíteši přibyla nová hvězda. Je na ní zlatý olympijský judista Lukáš Krpálek.
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií

Více fotografií na otto.rajce.idnes.cz.

O hvězdokladení napsali také:
www.idnes.cz
www.denik.cz
/redakce, foto: Otto Hasoň

5.9.2016
HVĚZDOKLADENÍ: Lukáš Krpálek
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV rámci tradičního hodového hvězdokladení se letos v neděli 11. září ve Velké Bíteši objeví zlatý olympijský judista Lukáš Krpálek.
Zveme Vás na křest hvězdy olympijského vítěze Lukáše Krpálka do Bítešského chodníku slávy. Křest proběhne o hodové neděli 11. září 2016 ve 13 hodin na hlavním pódiu pod májí.

/redakce

20.8.2016
Bíteš hledá borce: Hodová sobota ve znamení kapel a soutěží na farní zahradě
Klikněte pro zobrazení více fotografiíSklípky, ve kterých se bude soutěžit, tři kapely, kouzelník, ohňová show: to vše bude o hodové sobotě 10. září k mání na farní zahradě, kde se uskuteční další ročník tradičního klání Bíteš hledá borce. Letos vás na unikátní klání pro děti i jejich rodiče zve hlavní stárkovský pár Jirka Kratochvíla a Katka Ráboňová. Chybět nebude ani rychtářský pár a další hosté.
Na farní zahradě vznikne hned sedm sklípků najednou. Děti i dospělí v nich budou soutěžit o to, kdo je bítešským borcem. Chybět nebude natahování vody a vína do koštýře, hasičské, fotbalové i folklorní soutěže. Oproti minulým ročníkům bude letos možnost na farní zahradě posedět až do večera, který svým zpěvem obohatí hlavní stárková Katka Ráboňová spolu s Martinem Šmídkem. Vydatné občerstvení včetně grilu a dobrého hodového vína bude zajištěno. Přijďte se všichni dobře pobavit!

Bíteš hledá borce – program 10. září 2016
14.30 Zahrada se otevírá
15.00 – 17.00 Soutěže Bíteš hledá borce, tentokrát v improvizovaných hodových sklípcích
15.00 Vystoupení kapely Bohumilové – sourozenci Macholánovi
16.00 Zazpívá Katka Vrzalová a Luděk Strašák
17.00 Kouzelník Radek Mezuláník
18.00 vyhlášení výsledků soutěže
18.30 Katka Ráboňová a Martin Šmídek
20.00 ohňostroj / ohňová show
20.15 Večer s Katkou Ráboňovou a Martinem Šmídkem
/Ladislav Koubek

25.7.2016
Evropská špička v Bíteši
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVe čtvrtek 4. srpna v 18 hodin se bítešským milovníkům hudby představí v kostele sv. Jana Křtitele violista Ilan Schneider, sólista lucemburské filharmonie, spolu s klavíristkou a varhanicí Hanou Böhm–Robotkovou.
V Litvě narozený Ilan Schneider začal hrát na housle ve svém rodném Vilniusu. Dále pokračoval na Rubin Academy of Music v Tel Avivu, kde získal první cenu v houslové soutěži Rubin Academy v roce 1989. Poté studoval na Universität für Musik und darstellende Kunst ve Vídni. Od roku 1997 se věnoval hře na violu u virtuosa Michaela Kugela, jen o rok později vyhrál mezinárodní violovou soutěž ve Vídni. V roce 2003 obdržel diplom s nejvyšším vyznamenáním na Královské konzervatoři v Gentu. Pravidelně vystupuje jako sólista s renomovanými orchestry i jako komorní hráč, odborníky je řazen mezi absolutní evropskou i světovou špičku. Ilan Schneider je koncertní mistr viol v Orchestre Philharmonique du Luxembourg, je členem Quatuor Louvigny. Často vede mistrovské kurzy v Evropě, Izraeli a USA a působí jako člen poroty na mezinárodních violových soutěžích. Jeho četné sólové a komorní nahrávky získaly mezinárodní ocenění, včetně Diapason d'Or a Strad Selection. Od roku 2013 Ilan Schneider učí na Internationales Konservatorium am Phoenixsee v Dortmundu.

Hana Böhm – Robotková je rodačka z Bystřice nad Pernštejnem. Její rodiče učili na bítešské SVVŠ v šedesátých letech, mnoho Bítešáků si je pamatuje. Hanka vystudovala brněnskou konzervatoř a JAMU, ve studiu pokračovala ve Francii v Pařiži na Ecole Normale de Musique, Schole cantorum a na Sorbonně. Koncertovala v Evrope a Jižní Americe. V současné době působí v Lucembursku.

V kostele uslyšíme Zvony pro varhany Nicolase Lebeguea, sólovou Suitu pro violu č. 4, Sonátu pro violu a cembalo č. 3 Johanna Sebastiana Bacha a Telemannův Koncert G dur pro violu, orchestr a basso continuo. Je to mimořádná hudební událost – Bítešáci opět nemusí do světa, svět přichází do Bíteše. Jste zváni.
/redakce

30.6.2016
Folkový festival Prameny se letos koná 23. července v Níhově
Klikněte pro zobrazení více fotografiíJiž posedmé se v Níhově potkají příznivci folkové hudby. V nádherném prostředí a v jasu léta zazní krásná hudba hned od čtyř kapel. Festival začíná v sobotu 25. července v 17 hodin v Níhově za hospodou.
Zahájí jej bohoslužba, protože výtěžek festivalu je určen na stavbu nových varhan v kostele v Březí. Dále od 18 hodin vystoupí v hodinových rozestupech hudební kapely Bezobratři, Žalozpěv, 4zdi a Isara. Hlavním sponzorem festivalu je První brněnská strojírna Velká Bíteš a o akci se dozvíte i ve vysílání radia Proglas.
/Ladislav Koubek

7.6.2016
Exit 162 vám nově nabízí společenskou rubriku
Klikněte pro zobrazení více fotografiíPokud chcete popřát svým blízkým k životnímu jubileu, svatbě, narození děťátka, pošlete jim gratulaci. Můžete ji doplnit i fotografií. To vše zašlete na adresu exit162@seznam.cz nebo osobně předejte vyplněný formulář na recepci Restaurace U Raušů.
Stejným způsobem můžete vzpomenout i na své blízké, kteří již nejsou mezi námi.
Doporučený rozsah přání je do 200 znaků, můžete využít i veršů. Inspirujte se na www.exit162.cz.

Textové přání stojí 40 Kč a přání doplněné fotografií 60 Kč.

Finanční částku posílejte na číslo účtu: 1471848379/0800 nebo předejte osobně na recepci Resturace U Raušů.

Překvapte své blízké.


Ukázka:
Klikněte pro zobrazení více fotografií
/redakce

3.6.2016
Pozvánka na cyklozávod Zlaté kolo Vysočiny
Klikněte pro zobrazení více fotografiíZávod Zlaté kolo Vysočiny je cyklistická akce určená pro širokou veřejnost, pro cyklisty bez rozdílu věku, pohlaví nebo výkonnosti. Opakujeme, že tato akce je určena pro neregistrované nadšence cyklistiky! Letos pořádáme jubilejní 15. ročník, který se uskuteční v sobotu 18. června.
Pro ty, co neznají náš závod, uvádíme další podrobnosti:
Závod se jede po silnicích Kraje Vysočiny. Pořadatelem je Obec Ruda u Velkého Meziříčí, kde je i start a cíl celé akce. Připraveny jsou tři různě dlouhé trasy. Podle výkonnosti si mohou cyklisté vybrat mezi délkami 50 km, 100 km a 200 km. Celý průběh trasy je vyznačen značením na silnici. Na křižovatkách, které jsou nepřehledné, a na celé trati 50 km jsou pořadatelé, kteří řídí dopravu a upozorňují na probíhající závod. Zlaté kolo Vysočiny se jede za plného silničního provozu. Tomu bylo i přihlíženo při výběru trati, která vede převážně po méně frekventovaných silnicích a snaží se vyhnout komunikacím první třídy.
Zlaté kolo Vysočiny se koná za podpory přibližně čtyřicítky menších či větších sponzorů převážně ze žďárského a třebíčského okresu. Akce je oficiální a je na ni vystaveno povolení k zvláštnímu používání komunikace I., II. a III. třídy.
Historie závodu:
První ročník Zlatého kola Vysočiny se jel v roce 2002. Tento rok se jela pouze trať dlouhá 216 km. Další ročník v roce 2003 se již jel na trasách 106 km a 216 km dlouhých. Třetí ročník v roce 2004 byl ještě rozšířen o délku tratě 50 km. Další informace o závodě, přihlášky, mapy tras, profily i archiv najdete na webových stránkách www.zlatekolovysociny.cz. Přihlásit do závodu se můžete prostřednictvím našich webových stránek, kde vyplníte přihlášku a kde můžete i sledovat seznam přihlášených.
Tři různé trasy považujeme za dostačující k uspokojení všech zájemců o cyklistiku. Nejmladšímu závodníku v dosavadní historii bylo 5 let a nejstaršímu 72 let. Závod je organizován dobrovolníky a cyklistickými nadšenci z Rudy a blízkého okolí. Zlaté kolo Vysočiny je prezentováno prostřednictvím plakátů, deníků, informačních center a hlavně také uvedenými webovými stránkami.
V sobotu 14. června 2014 postupně odstartují závodníci na 200 km v 7:00 hod. ráno, pak v 10:00 hod. závodníci na 100 km a v 10:30 hod. se rozjedou účastníci nejkratší trasy na 50 km. Po skončení závodu je jako obvykle připraveno občerstvení, guláš, steaky, tombola pro závodníky, vyhlášení vítězů.
Jako překvapení pro vás je připraveno hudební vystoupení Tanečního orchestru ZUŠ Velké Meziříčí a to v době od 13:30 do 14:15 hod. za kulturním domem. Zájemci si budou moci vyzkoušet a projet se na nových kolech různých značek. Povinná je cyklistická přilba.

Na viděnou v sobotu 18. června 2016 v Rudě u Velkého Meziříčí!
/Ladislav Koubek

26.5.2016
Pozvánka na bítešskou NOC KOSTELŮ
Klikněte pro zobrazení více fotografiíSrdečně vás zveme na bítešskou Noc kostelů, která se uskuteční v pátek 3. června 2016 v chrámu sv. Jana Křtitele. Naším speciálním hostem je Tišnovský komorní orchestr, se kterým od 19.45 oslavíme 20 let existence. Podrobný program celé Noci najdete v příloze.
Těšíme se na viděnou!

Za organizátory Michaela Hanzelková
/redakce

13.5.2016
Gratulace, jubilea, vzpomínky nově v Exitu 162
JUBILEUMExit 162 zavádí nově společenskou rubriku. Pokud chcete pogratulovat svým blízkým k životnímu jubileu, svatbě, narození děťátka, pošlete svou gratulaci (případně i s fotkou) na adresu exit162@seznam.cz. Stejným způsobem také můžete vzpomenout i na své blízké, kteří již nejsou mezi námi. Uzávěrka pro červnové číslo je v pátek 20. května. Doporučený rozsah přání do 200 znaků.
V květnu a červnu 2016 bude zveřejnění zdarma, v následujících číslech pak 40 Kč za textové přání a 60 Kč za textové přání doplněné fotografií.
/redakce

12.5.2016
Pohádkový les ve Velké Bíteši
Klikněte pro zobrazení více fotografiíMalé děti i dospělí se mohou těšit na neděli 22. května. V tento den se mezi 14. a 15. hodinou u radnice ve Velké Bíteši sejdou stovky příznivců pohádek. Bítešská Kolpingova rodina a KDU-ČSL pro ně i letos připravily napínavé putování kouzelným lesem, ze kterého nikdo neodejde s prázdnou. Trasa povede okolo mateřské a základní školy do lesa směrem na Letnou, aby se posléze vrátila zpět do města na farní zahradu.
Skákací hrad a řada soutěží
Všechny děti, které trasu úspěšně zvládnou, dostanou v cíli na farní zahradě malou odměnu. A navíc na ně bude čekat oblíbený skákací hrad a další soutěže. Pohádkový les každoročně pomáhá organizovat několik desítek pomocníků z bítešské farnosti.
/Ladislav Koubek

11.5.2016
Kapacita příměstského tábora je naplněna
Klikněte pro zobrazení více fotografiíKolpingova rodina Velká Bíteš a mateřské centrum Bítešáček oznamují, že kapacita příměstského tábora ve Velké Bíteši je již naplněna. Zapisujeme nyní již jen do kategorie náhradníků.
Děkujeme za pochopení.
/Ladislav Koubek

4.5.2016
Kolpingova rodina zve na dětské Cyklistické závody
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV neděli 15. května od 14.30 uspořádá bítešská Kolpingova rodina oblíbené a tradiční cyklistické závody. Konají se u základní školy na ulici Sadová a děti budou mít možnost soutěžit v kategoriích podle věku. Čeká je také jízda elegance a řada dalších her.
„Na ty nejlepší pak čekají velmi chutné odměny od našich sponzorů,“ zve všechny místostarosta Tomáš Kučera. Cyklisté - závodníci musí mít přilbu, protože bezpečnost je na prvním místě. Registrace závodníků začne 15. května od 14.30 u Základní školy na ulici Sadová.
/Ladislav Koubek

3.5.2016
Žehnání motorek v Bíteši již tuto neděli
Klikněte pro zobrazení více fotografiíZveme všechny přátele a příznivce na tradiční žehnání motorek ve Velké Bíteši. Akce se bude konat - na parkovišti u První brněnské strojírny - směr Vlkov. Ve 13 hod. sraz, ve 14 hod žehnání a v 15 hod vyjížďka. V průběhu akce bude hrát kapela Robur-rock.
Malé upozornění - příjezd od Přibyslavic je malinko komplikovaný objížďkou, tak se nenechte odradit. Těšíme se na vaši účast.
/Ladislav Koubek

29.4.2016
Stavební firmy nedodržely na D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži termín uzavírky, dostanou pokutu a ministerstvo s nimi zahájí správní řízení
Klikněte pro zobrazení více fotografiíDnešní dopravní komplikace na modernizovaném úseku D1 mezi Velkou Bíteší a Devíti kříži budou mít svou dohru. Kvůli nedodržení terminu uzavírky vinou sdružení OHL, Alpine a Eurovia byl i po páteční čtrnácté hodině ve směru na Brno průjezdný pouze jeden jízdní pruh. Na místě se proto začaly tvořit kolony. Stavebníci zprůjezdnili na Brno druhý pruh až skoro s hodinovým zpožděním. Důvodem zdržení bylo opravování nekvalitně odvedené práce.
„Ředitelství silnic a dálnic proto okamžitě udělilo stavebním firmám smluvní pokutu. Ministerstvo dopravy zároveň se stavebním sdružením zahájí správní řízení kvůli porušení rozhodnutí o povolení uzavírky. Takové případy se nesmějí opakovat. V pátečním provozu pak chyby stavebních firem odnášejí řidiči v nekonečně dlouhých kolonách a právem jsou naštvaní,“ říká ministr dopravy Dan Ťok.

Při modernizaci nejvytíženější české dálnice z Prahy do Brna platí pro stavební firmy pravidlo, podle kterého musejí vždy zajistit při dopravních špičkách průjezd v obou směrech ve dvou jízdních pásech. V pátek je to právě čtrnáctá hodina, do které musejí stihnout veškeré práce tak, aby se opět dalo jezdit v režimu dvakrát dva jízdní pruhy. Stejné pravidlo platí i pro nedělní odpoledne.
/Ladislav Koubek

26.4.2016
Pozvánka na pálení čarodějnic
Klikněte pro zobrazení více fotografiíTradiční pálení čarodějnic na bítešské farní zahradě letos otevře sezónu venkovních akcí nejen pro rodiny s dětmi. „Na děti i rodiče čeká hudba Luďka Strašáka, skákací hrad, spousta her a soutěží, a také ohňostroj z dílny velkobítešského ohňostrůjce pana Janečka,“ zve všechny místostarosta Tomáš Kučera.
Ten očekává hojnou účast, protože čarodějnice letos připadají na sobotu. Čarodějnický program na farní zahradě začíná 30. dubna v 17 hodin. Na akci společně zvou velkobítešská farnost a Kolpingova rodina Velká Bíteš. Ta letos slaví dvacáté výročí své existence a ve Velké Bíteši pomáhá organizovat aktivity pro děti a mládež.
/Ladislav Koubek

25.4.2016
Třetí ročník příměstského tábora
Klikněte pro zobrazení více fotografiíI letos se Mateřské centrum Bítešáček ve spolupráci s Kolpingovou rodinou rozhodlo uspořádat příměstský tábor.
Termín je 25. – 29. 7. 2016.
Tábor bude opět určen pro děti ve věku od 4 let (nebo pro ty, které chodí již alespoň rok do školky, vydrží bez rodičů, zvládnou dlouhé vycházky a nevyžadují postýlku k poobědovému spánku :) ) do 7 let (pro děti, které v červnu ukončí 1. třídu). Zázemí tábora bude v Kulturním domě ve Velké Bíteši, kde má Mateřské centrum svou hernu. Využívat budeme farní zahradu, oranžové hřiště a další zajímavá místa ve Velké Bíteši. Strava je pro děti zajištěna Jeřábkovou pekárnou (svačiny) a restaurací Naše Bítešská (obědy). Cena tábora za celý týden bude 900kč (cena je včetně stravy, pitného režimu, programu). Přihlášku na tábor naleznete na stránkách farnosti (velkabites.farnost.cz) nebo vám jí můžu poslat mailem (můžete si o ní napsat na mcbitesacek@seznam.cz nebo na facebook – skupina MC Bítešáček).

Přihláška (PDF)

Za MC Bítešáček a Kolpingovu rodinu Jana Střechová a Ladislav Koubek.
/Ladislav Koubek

8.4.2016
Čas na změnu v dopravě
Klikněte pro zobrazení více fotografiíDalší beseda Bítešské akademie se uskuteční v neděli 17. dubna v 18 hodin na ZUŠ Velká Bíteš. Bude se týkat ožehavého tématu veřejné dopravy. Zodpoví na otázky, proč veřejná doprava u nás je jen o málo rychlejší než za Rakouska-Uherska? Jak zařídit, aby autobusy a vlaky měly lepší návaznosti? Jak by měl vypadat nový integrovaný dopravní systém Vysočiny a jak se dotkne Bítešska? Jak bude vypadat vysokorychlostní železniční trať, která povede přes Bíteš a příští generaci přinese úplně nové možnosti?
Odpoví vám dva odborníci. Jaromír Kalina je náměstek primátora Jihlavy a kandidát na hejtmana a zabývá se možnostmi lepších dopravních spojení ve městech Vysočiny. Aleš Kratina je vedoucí odboru dopravy v Třebíči. Intenzivně se zabývá otázkou vysokorychlostní železniční trati.
Všechny zvou Kolpingova rodina Velká Bíteš ve spolupráci s KDU-ČSL.
/Ladislav Koubek

20.3.2016
Velikonoce v bítešském kostele
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVelikonoce jsou největší křesťanské svátky. Připomínáme si během nich ukřižování a zmrtvýchvstání Ježíše Krista. Zelený čtvrtek je připomínkou poslední večeře. Velký pátek je letos nově státním svátkem.
Jedná se o den velkého postu a bohoslužba velkého pátku připomíná ukřižování. Na Bílou sobotu jsou naopak večerní bohoslužby ve znamení radosti ze zmrtvýchvstání, které pak slavíme i o Velikonoční neděli. Přijměte pozvání a spolu s bítešskými farníky prožijte tyto sváteční chvíle.
/Ladislav Koubek

13.3.2016
Podpořte Osovou Bítýšku v soutěži Zlatá jeřabina
Klikněte pro zobrazení více fotografiíDíky dobře provedené opravě varhan v kostele byla Osová Bítýška nominována do soutěže Zlatá jeřabina.
„Díky vašim hlasům můžeme získat nějaké umístění a s tím spojenou finanční částku, která velmi pomůže tomu, co děláme pro naši farnost a taky pro centrum mládeže. Za případné umístění chceme koupit mobilní ozvučení s aktivními reprobednami a kajon, protože toto nám u nás velmi chybí. A děkujeme taky vám všem, kteří toto hlasování budete sdílet a posílat všem přátelům,“ říká místní farář Jiří Jeniš.
A teď to podstatné. Zde je odkaz na hlasování: extranet.kr-vysocina.cz/zlata-jerabina. Jakmile zakliknete zvolený objekt (doporučujeme tedy varhany v Osové Bítýšce, protože se fakt oprava povedla), tak napíšete jméno, email a kontrolní kód. Na email vám přijde potvrzovací email a po jeho kliknutí a potvrzení dalšího kódu je váš hlas planý.
/Ladislav Koubek

28.2.2016
Afghánský lékař bude hostem Bítešské akademie: „Ve Velké Bíteši se mi líbí možná až příliš moc“
Klikněte pro zobrazení více fotografiíObavy z migrantů plní stránky našich novin. Spousta lidí se jich bojí, i když v životě žádného nevidělo. I Bítešská akademie se formou besedy věnovala uprchlické krizi a téma se setkalo s velkým ohlasem.
A jakmile primář Dětské psychiatrické nemocnice Tomáš Lajkep zmínil, že v Bíteši s ním pracuje kolega lékař Safa Hassani z Afghánistánu, bylo jasné, s kým uděláme rozhovor a koho pozveme na další besedu Bítešské akademie, která se koná v sobotu 12. března v 18 hodin na Základní umělecké škole. Pokud se chcete na besedu připravit, přečtěte si rozhovor se Safou Hassanim, který přinese březnové číslo časopisu Exit 162.
/Ladislav Koubek

27.2.2016
Jarní bazárek s oblečením pro děti
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV pátek 11. března se uskuteční od 8.30 - 12.00 a od 14.00 - 16.30 hodin v Kulturním domě ve Velké Bíteši BAZÁREK s jarním a letním oblečením pro děti.
Oblečení ve velkém a hlavně PEVNÉM IGELITOVÉM PYTLI noste ve čtvrtek 10. března od 8.30 do 11.00 hodin a odpoledne od 15.00 do 17.00 hodin. Co se týče velikostí, přijímáme POUZE dětské zboží do věku 15 let. Věci opatřete dvěma kusy kvalitních nálepek (vždy jednu dovnitř), kde bude uvedeno jméno, číslo a cena. Komplety a věci, které k sobě patří, sešívejte. Dále je třeba dodat seznam oblečení, kam prosím pište kvůli pozdějšímu dohledání třeba i barvu oblečení, nebo značku (např. bunda modrá, svetr NEXT). Seznam může být samozřejmě i ručně psaný, ale prosíme o maximální přehlednost a místo na nálepku. Počet kusů je omezen na max. 70, z toho max. 5 párů obuvi a 5 kusů hraček. Prodávající platí za každý kus 1 Kč + 5% z celého prodeje.
/Petra Pařilová, za MC Bítešáček

25.2.2016
Velká Bíteš - Brno - Velká Bíteš
Klikněte pro zobrazení více fotografiíTJ Favorit Brno pořádá tradiční cyklistickou jarní klasiku pod záštitou starosty města Velká Bíteš Ing. Milana Vlčka.
/redakce

24.2.2016
VIDEO: Sportovní ples ve Velké Bíteši 2016
/ZDROJ: Minuty regionu 24.2.2016 (R1JIH - JIŽNÍ ČECHY A VYSOČINA)

24.2.2016
Prezentace Bítešské akademie o lesích
Klikněte pro zobrazení více fotografiíNedělní beseda Bítešské akademie s Milanem Hronem a Jiřím Nohelem zcela zaplnila sál Základní umělecké školy. Jejich pohled na hospodaření v lesích si přišli poslechnout majitelé lesů, ale i ti, kterým není lhostejné, v jakém prostředí žijeme. Pro zájemce přinášíme prezentaci Milana Hrona, kterou během besedy prošel.

Kompletní prezentace (PDF).
/Ladislav Koubek

22.2.2016
MDŽ... A vo tom to je!
Klikněte pro zobrazení více fotografiíEstráda k MDŽ s Milanem Pitkinem.

/redakce

21.2.2016
Sportovec roku, sportovní ples a křest hvězdy pohledem fotografa
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií

Pro více fotografií klinětě na daný odkaz:
160220 - Sportovec roku
160220 - Sportovní ples
160220 Vondráčková - Křest hvězdy
/redakce

16.2.2016
Jak dopadl Sportovec 2015?
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografiíJe dobojováno! Všechny hlasy, které nám došly na redakční telefon jsme roztřídili a sečetli. Celkem bylo zpracováno 4462 textových zpráv s 5466 platnými hlasy.
Dalších 380 hlasů bylo poslaných v rozporu s pravidly soutěže – tedy z telefonu byly odeslány více než 3 sms. Z jednoho mobilu nám došlo až 23 zpráv! Hlasování z těchto sms nebylo do celkových výsledků zařazeno.

Můžete se těšit na slavnostní sobotní vyhlášení vítězů v bítešském kulturním domě v 19 hodin.
/Otto Hasoň

12.2.2016
Sportovec: na špici se tvrdě bojuje
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií3586 hlasů evidujeme v pátek 12. února v poledne. Děkujeme vám za ně. Nadále padá nejvíce hlasů do skupiny juniorů, tam se také změnilo pořadí na prvních místech.


Výsledky
/Otto Hasoň

11.2.2016
Sportovec: přes 3000 hlasů
Klikněte pro zobrazení více fotografiíDo ankety o nejlepšího sportovce nám zatím došlo 2330 sms, v nich 3098 hlasů. Omlouváme se vám za prohození popisků u kódů M3 a M5, M3 je HC A tým muži a M5 florbalová přípravka. Vyhodnocujeme pouze kódy, nemusíte se tedy bát, že váš hlas zařadíme jinam.

Současný stav ankety je následující:

Výsledky
/Otto Hasoň

9.2.2016
Sportovec 2015: evidujeme přes 2000 hlasů
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografiíDo úterního rána přišlo 1467 sms, v nich 2013 hlasů do ankety o nejlepšího sportovce.
Výsledky
/Otto Hasoň

8.2.2016
Sportovec Velké Bíteše po prvním týdnu
Klikněte pro zobrazení více fotografiíDo ankety o nejlepšího sportovce města přišlo během prvního týdne více než 1200 sms. Jak tedy hlasujete? Podle očekávání je zdaleka nejvíc hlasů v kategorii juniorů a na čele jsou s velkým náskokem Karolína Balejová a Jan Jurný. Ovšem do ukončení ankety zbývá ještě hodně času…

Výsledky


/Otto Hasoň

7.2.2016
Čas na změnu v lesích: co zanecháme potomkům?
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVelká Bíteš a náš region se mohou pochlubit velkou rozlohou lesa. Jsou to plíce naší země. A mnohdy jsou to plíce nemocné. Proto Bítešská akademie přináší besedu s dvěma odborníky, kteří se hospodařením v lesích dlouhodobě zabývají. Uskuteční se v neděli 21. února v 18 hodin na Základní umělecké škole.
Milan Hron je předsedou spolku Pro Silva Bohemica, které sdružuje lesníky a přátele lesa vnímající lesní ekosystém v jeho celistvosti. Cílem spolku je podporovat a vzdělávat zejména lesníky a vlastníky lesů, kteří pěstují lesy přírodě blízkým způsobem, tedy pěstují les druhově, věkově a prostorově rozrůzněný. A o totéž usiluje v bítešských městských lesích hajný Jiří Nohel.
Ve své přednášce ukáží, že změny klimatu a časté kalamity nutí vlastníky a správce lesů změnit pohled na samotnou podstatu lesa a jeho pěstování. Nadešel čas vrátit přírodě možnost samostatně tvořit. A uvědomit si zodpovědnost vůči těm, kteří přijdou po nás.
/Ladislav Koubek

1.2.2016
Milí dárci a koledníci Tříkrálové sbírky
Klikněte pro zobrazení více fotografií471 kasiček rozdaných v rámci celého okresu Žďár nad Sázavou už zná své výtěžky. Zhruba 1 900 koledníků vyzpívalo prostřednictvím tradiční tříkrálové koledy 2 830 223 Kč, což je o 185 029 Kč více než v roce loňském. Ve Velké Bíteši a okolních obcích se ve 32 kasičkách ukrývalo 209 793 Kč.
Výtěžek šestnácté Tříkrálové sbírky plánujeme prozatím ponechat především jako záchrannou rezervu pro udržení stávajících služeb v potřebném rozsahu. V letošním roce dochází ke změnám financování sociálních služeb a není úplně jasné, jak se bude nový systém vyvíjet a zda se podaří zajistit dostatek financí na provoz našich zařízení.

Část výtěžku rovněž použijeme tam, kde jsou zdroje organizace velmi omezené. Jedná se například o hrazení nákladů spojených s pořízením aut pro terénní služby. Letošní tříkrálové peníze podpoří především nákup auta pro Charitní ošetřovatelskou službu a Osobní asistenci. Terénní služby se bez vozů, které charitní pracovníky dopraví k uživatelům a pacientům do jejich domovů, neobejdou. Menší částka poputuje i na podporu lidí v akutní nouzi či lidí bez domova.

Závěrem mi dovolte, abych Vám velmi poděkovala za Vaše dary. Výtěžek letošní sbírky opět dokazuje, že se stále najde mnoho lidí ochotných pomoci tam, kde je třeba.

Veliké díky Vám za to!
/Ladislav Koubek

29.1.2016
HLASUJTE DO ANKETY SPORTOVEC MĚSTA
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Redakce časopisu Exit162 vypisuje anketu o nejlepšího sportovce, mužstvo a trenéra roku 2015. O vítězi rohodnete právě Vy. Vybírejte z nominací, které navrhly jednotlivé sportovní oddíly a redakce časopisu Exit162.

Hlasujte formou SMS na redakční telefon 724 782 162. Svoje hlasy můžete zasílat do pondělí 15. 2. 2016 (včetně). Výsledky budou uveřejněny v březnovém vydání Exitu162. Slavnostní vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 20. února 2016 v 19 hodin v rámci Sportovního plesu. Vítězové získají pohár od firmy MIHAL, s.r.o. a těšit se můžete na rozhovory i televizní reportáže.

Jak hlasovat?
Každý nominovaný má přidělený svůj kód, v jedné sms zprávě můžete hlasovat např. pro jednoho soutěžícího z jednotlivých kategorií nebo pro více kategorií najednou.
Maximálně tři sms z jednoho čísla!

Vítězové ankety Sportovec města Velká Bíteš:
2007 Petr Ouředníček
2008 Jiří Božek
2009 Tomáš Pisarčík
2010 Dana Jirglová
2011 Jan Pohl
2012 Michal Klusák
2013 Ondřej Plechatý
2014 Hana Macholová a Radek Hemala

Více se dočtete v souboru PDF.

/redakce

27.1.2016
Farní ples v Bíteši se koná již tuto sobotu
Klikněte pro zobrazení více fotografiíPřicházíte v nádherných róbách a elegantních oblecích do foyer kulturního domu. Slivovičkou či medovinou si s vámi připíjí otec Bohumil a farníci. V sále zní hudba... Co to? Zdá se vám to? Slyšíte dobře? Kouknete na pódium – a hle, už to máte!
Po mnoha letech, kdy vám hráli muzikanti z F-Boxu, k jejichž vrcholným číslům patří jedinečně podaná Lady Karneval, se náš organizační tým rozhodl pro změnu. Pozvali jsme kapelu Merllin. Ta hraje, „nesmrtelné evergreeny i současné žhavé novinky. Rock, pop, klasické vykopávky a lidovky, to všechno uslyšíte v perfektním provedení.” Změn dozná i soutěžní klání. Tradiční pomeranče se odkutálely a nahradí je jiná proprieta. Novinka vás čeká rovněž ve vyhlášené tombole – a bude vskutku povznášející. Ale netřeba se bát, výherce první ceny jako vždy odjede na skútru.
A protože tento rok papež František vyhlásil rokem milosrdenství, rozhodli jsme se výtěžek z plesu věnovat na pomoc potřebným.
Dost však psaní, o slovo se hlásí tanec: v sobotu 30. ledna 2016 protančíme střevíce už na XI. farním plese.
/Michaela Hanzelková

13.1.2016
Kalousek - pravda o Babišovi
/Jiří Rauš

21.12.2015
Vánoční program obohatí Štěpánská koleda se skupinou Déja vu
Klikněte pro zobrazení více fotografiíNadcházející Vánoce v bítešském kostele přinesou bohatý program pro děti i dospělé. Ve středu 23. prosince dorazí do Velké Bíteše betlémské světlo, které si můžete odnést do svých domácností.
Na Štědrý den se uskuteční bohoslužby v 16 a 24 hodin. Při první z nich ponesou bítešské děti obětní dary. Na Boží hod vánoční 25. prosince budou bohoslužby v 8.00 a 9.30. Odpoledne 25. prosince od 17 hodin se v kostele uskuteční Živý betlém. Na svátek sv. Štěpána 26. prosince budou bohoslužby rovněž v 8.00 a 9.30 a doprovodí je houslová muzika Bítešanu. 26. prosince odpoledne v 17 hodin se koná Štěpánská koleda s folkovou kapelou Déja vu. Přejeme všem požehnané Vánoce a krásné chvíle uprostřed vašich blízkých.
/Ladislav Koubek

16.12.2015
Sportovní ples 2016
Klikněte pro zobrazení více fotografií

/redakce

1.12.2015
V Bíteši budou besedovat s hrabětem Podstatzkým
Klikněte pro zobrazení více fotografiíTřetí adventní neděli 13. prosince v 18 hodin se na bítešské Základní umělecké škole uskuteční beseda s vzácným hostem Janem Postatzkým-Lichtensteinem. Ta se koná v rámci tradiční Bítešské akademie. „Tématem besedy bude rodina Podstatských a šlechta na Moravě,“ říká za organizátory Tomáš Lajkep z bítešské Kolpingovy rodiny.
Jan Podstatzký – Lichtenstein, celým jménem Johann Nepomuk Anna Maria Hypolit (* 1937 ) je hrabě z rodu Podstatských. Jeho rodina emigrovala v březnu 1948 a cestovala přes Linec, Švýcarsko a Itálii do Chile. Z Chile se přestěhoval zpět do Evropy a žil hlavně ve Francii, Německu a Španělsku. Deset let pracoval pro Ottu Habsburského v době, kdy se utvářelo Evropské společenství. Po revoluci mu byl navrácen majetek v restituci - společně s rodinou spravuje zámek ve Velkém Meziříčí. S manželkou Anitou de Lorgeril má 3 syny. O své zkušenosti se nyní podělí s bítešským publikem.
/Ladislav Koubek

30.11.2015
Advent a Vánoce v bítešské farnosti
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV adventu a na Vánoce bude ve farnosti sv. Jana Křtitele ve Velkém Bíteši živo. Pokud chcete závěr roku strávit v krásném prostředí a duchovně se povznést, určitě přijďte. Lákadlem bude například Živý betlém, slavnostní bohoslužby, ale i vánoční jarmark.
A pokud se chcete setkat s mimořádně zajímavým hostem, můžete si vybrat besedu s hrabětem Janem Podstatzkým-Lichtensteinem. Přejeme Vám klidný advent a nádherné Vánoce 2015.
/Ladislav Koubek

11.11.2015
BÍTEŠSKÁ AKADEMIE - ALBÁNSKÁ VÝZVA
Klikněte pro zobrazení více fotografiíFarnost, Kolpingova rodina a ZŠ Velká Bíteš Vás zvou na Bítešskou akademii s názvem Albánská výzva. Přednáška se uskuteční v neděli 22. listopadu 2015 v 18 hodin ve Velké Bíteši - na Základní umělecké škole. Přednášet bude Jan Balák a Bohumil Poláček.
Projekt Albánská výzva se zrodil v hlavě Honzy Baláka, který opakovaně navštívil severoalbánské hory. Centrem zájmu Albánské výzvy je izolovaná vesnice Curraj i Eperm. Během loňského a letošního roku se zde rozjely projekty na opravu kostela, značení turistických tras nebo stavbu mostu v sousední vesnici Theth. Bítešský farář Bohumil Poláček zde strávil několik týdnů a pomáhal dobrovolníkům. Více si můžete přečíst v listopadovém Exitu 162.
/Ladislav Koubek

10.11.2015
Svatomartinský průvod světýlek
Klikněte pro zobrazení více fotografiíJiž tradiční svatomartinský průvod světel ve Velké Bíteši uspořádá v neděli 15. listopadu místní Kolpingova rodina a Mateřské centrum Bítešáček. Průvod rodičů s dětmi vychází v 17.00 od místní sokolovny, odkud se s lucernami a lampiony vydá směrem na náměstí. Po cestě se dětem ukáže svatý Martin na bílém koni, který jim předá svoje poselství. V cíli trasy na Masarykově náměstí na všechny čeká ohňostroj, který připravil bítešský ohňostrojař pan Janeček.
Svatý Martin je jedním z nejoblíbenějších svátků roku. V mnoha městech se konají tradiční Martinské hody, světí se první svatomartinské víno a peče martinská husa. Sám Martin pocházel z území dnešního Maďarska a byl římským vojákem. Jako voják se dostal do Amiens ve Francii, kde se v době své přípravy na křest podělil o svůj důstojnický plášť s chudákem, trpícím nouzí. Po odchodu z armády žil jako poustevník, stal se knězem a později biskupem města Tours. Podle legend učinil mnoho zázraků.
/Ladislav Koubek

9.11.2015
Svatomartinské speciality
Klikněte pro zobrazení více fotografiíOd středy 11. 11. až do neděle 15. listopadu budeme nabízet Svatomartinské speciality - husí kaldoun, paštiku z husích jater s mandlemi a brusinkami, grilovaná husí jatýrka na zkaramelizovaných jablkách s bramborovou slámou, pečené husí stehno s dýňovým zelím, špekovými knedlíky, vdolky a lokšemi, husí prsa na pečených hruškách a bramborové pekáče s tvarohem a jablky.
Na objednávku též celá husa či půlka.
/redakce

7.11.2015
FASHION DAY
Klikněte pro zobrazení více fotografií


/redakce

30.10.2015
Koncert souboru Danielis rozezní bítešský kostel 8. listopadu
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV neděli 8. listopadu v 18 hodin zavítá do Velké Bíteše Komorní pěvecký sbor Danielis z Rousínova. Bítešáci sbor znají například z tradiční Noci kostelů a mohou se těšit jak na krásný zpěv, tak na doprovod hudebních nástrojů.
Danielis je smíšený pěvecký sbor věčně mladých hudebních nadšenců, existující od roku 2000. Doménou sboru je interpretace duchovní hudby nejrůznějších stylů od středověku až po současnost („klasická“ hudba, spirituály, vánoční písně a koledy), ale též hudba lidová, populární i jazzová. To vše ve vlastním aranžmá, ať již a cappella či s instrumentálním doprovodem (zobcová flétna, příčná flétna, housle, saxofon, klarinet, trombón, kytara, klávesy, perkuse).
/Ladislav Koubek

21.10.2015
Změna času besedy s Vítem Kaňkovským
Klikněte pro zobrazení více fotografiíNedělní setkání Bítešské akademie s názvem „Jak se starat o své zdraví“ začíná nikoli v 18.00, jak bylo původně uvedeno, ale až v 19.00. Prosíme informujte o změně ty, kdo o návštěvě besedy uvažují.
/Ladislav Koubek

16.10.2015
Chcete se dožít stovky? Přijďte se zeptat, jak na to!
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVelká Bíteš je známá tím, že se zde lidé dožívají vysokého věku. Ne každý ale ví, jak toho dosáhnout. Před nastávající zimou je nejlepší čas na to, podívat se na svoje zdraví. Proto bude dalším hostem tradiční bítešské akademie Vít Kaňkovský.
Beseda s ním se uskuteční v neděli 25. října v 18.00 na Základní umělecké škole ve Velké Bíteši. Vít Kaňkovský je lékař, bývalý ředitel nemocnice v Havlíčkově Brodě a v současnosti poslanec. „Těším se, že návštěvníci budou mít možnost diskutovat nejen o zdraví, ale i o situaci, ve které se nachází české zdravotnictví. Vít Kaňkovský jako místopředseda sněmovního zdravotnického výboru má vynikající přehled,“ říká bítešský místostarosta Tomáš Kučera.
/Ladislav Koubek

15.10.2015
POZVÁNKA: Veselá TROJKA
Klikněte pro zobrazení více fotografií


/redakce

12.10.2015
Nemocnice Mostiště mění ordinační hodiny
Klikněte pro zobrazení více fotografií

/redakce

29.9.2015
Ve Velké Bíteši zazní STABAT MATER a to hned dvou autorů
Klikněte pro zobrazení více fotografiíCordial Musica ve spolupráci s městem a farností Velká Bíteš si Vás dovoluje pozvat na koncert v rámci Svatováclavského festivalu hudby a umění.

V podání českého souboru Vernum 2013 Ensemble zazní jeden z nejkrásnějších mariánských textů Stabat Mater (Stála matka bolestná). Posluchači ji uslyší latinsky v zhudebnění Francoise Poulenca a polsky od Karola Szymanowského. Skladby zazní v úpravě pro sbor a varhany. Řídí: Ondřej Tajovský.

Vernum 2013 Ensemble je uskupení profesionálních i amatérských zpěváků a hudebníků, kteří se při různých příležitostech setkávají a koncertují prostě pro radost. Záměrem je také dostat krásnou hudbu v poctivém muzikantském provedení do zajímavých prostor a míst a hlavně přinést hudbu lidem, kteří zde žijí.

Závěrečný koncert Svatováclavského festivalu hudby a umění se uskuteční v kostele sv. Jana Křtitele ve Velké Bíteši v sobotu 10. října 2015 od 18 hodin.

Přijďte si poslechnout krásnou hudbu v krásném prostředí.

VSTPNÉ DOBROVOLNÉ.

/Ladislav Koubek

28.9.2015
Bítešská akademie o uprchlících a islámu
Klikněte pro zobrazení více fotografiíHned dvakrát vás v říjnu zaujme Bítešská akademie. Ta zahajuje novou sezónu s významnými hosty. Prvním z nich bude Pavel Hošek, významný český badatel, který zkoumá islám.
Máme vnímat uprchlíky jako nebezpečí. Opravdu se mezi nimi skrývají teroristé? A je islám náboženstvím násilí, nebo náboženstvím míru? Seznamte se s názorem vědce, který má k těmto otázkám co říci. Pavel Hošek do Velké Bíteše zavítá v neděli 11. října v 18 hodin a beseda s ním se uskuteční na Základní umělecké škole.
/Ladislav Koubek

27.9.2015
Bítešští borci pošesté obohatili program hodů
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Vydařené počasí, dobrá příprava a chuť bojovat. To byly předpoklady, které na maximum vybičovaly výkony dětí o hodové sobotě, která odhalila největší borce města. Ze sedmi sportovních soutěží, které pro ně připravili táboroví vedoucí v čele s Katkou Ráboňovou, vyšla celkem dvanáctka borců, kteří ve svých kategoriích obsadili stupně vítězů.

Sladké odměny jim předal rychtářský pár letošních hodů Zdeněk a Jitka Řezáčovi. A letošní program navštívili i hodoví policajti. „Mám radost, že se nám program hodů podařilo obohatit. A veliké poděkování chci složit všem, kdo soutěže připravovali,“ říká místostarosta Tomáš Kučera, který je otcem jedné z vítězek.
Výsledky soutěže Bíteš hledá borce 2015

Předškoláci:
1. Věra Chadimová
2. Nela Janoušková
3. Monika Losová

1. – 3- třída:

1. Karel Halámek
2. Simon Kroulík
3. Kristýna Hotárková

4. – 6. třída:
1. Adam Janošek
2. Jan Kroulík
3. Marie Kratochvílová

7. – 9. třída:
1. Tereza Kučerová
2. Kristýna Sondorová
3. Jitka Tyrychterová

/Ladislav Koubek

25.8.2015
Bíteš hledá borce: letos už posedmé
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVelká Bíteš - Bítešské hody jsou jednou z největších akcí svého druhu na Vysočině. Již posedmé bude jejich program obohacen o soutěžní klání pro děti s názvem Bíteš hledá borce.
„Mám radost, že si toto soutěžní klání našlo velkou řadu příznivců. V nádherném prostředí farní zahrady si na svoje přijdou malí i velcí příznivci dobré zábavy,“ říká místostarosta Velké Bíteše Tomáš Kučera. Děti budou soutěžit na bítešské farní zahradě o hodové sobotě 13. září.
Sedmička je pro soutěž příznačným číslem. Na sedmi stanovištích tak budou bojovat děti od 5 do 14 let v několika věkových kategoriích. Akce, kterou budou připravovat desítky dobrovolníků, má zároveň přilákat pozornost dětí ke sportu a následující pravidelné činnosti. Jen borec, který pravidelně sportuje, totiž svoje umístění může příští rok obhájit. V minulých letech se několika borcům takový úspěch již povedl.
Aby si přítomní rodiče i děti mohli akci opravdu užít, nebude chybět skákací hrad, hudba, táborák a bohaté občerstvení.
Vrcholem programu bude slavnostní vyhlášení nejlepších bítešských borců, kterým předá odměny rychtář letošních hodů Zdeněk Řezáč. Akci pořádá místní Kolpingova rodina ve spolupráci s KDU-ČSL 13. září od 15:30 odpoledne.
/Ladislav Koubek

20.6.2015
Folkový festival Prameny zve k návštěvě
Klikněte pro zobrazení více fotografiíKrásné prostředí, krásná hudba, krásní lidé. To všechno slibuje folkový festival Prameny, který se uskuteční v sobotu 25. července od 18 hodin v Níhově. Tradičně jej zahájí vystoupení kapely Žalozpěv, která má k našemu kraji vřelý vztah. Pokračují skupiny Slunovrat, Isara, Žalman a Tuláci.
Protože již tradičně bude výtěžek festivalu určen na stavbu nových varhan v kostele v Březí, zahájí festival v 17 hodin bohoslužba. O akci se dozvíte i ve vysílání Českého rozhlasu Brno a radia Proglas.
/Ladislav Koubek

4.6.2015
BĚH DO KŘIBU
Klikněte pro zobrazení více fotografiíHASIČI Z PUCOVA POŘÁDAJÍ V SOBOTU 27.6.2015 XXIX. ROČNÍK ZÁVODU V BĚHU DO KŘIBU.
Podrobnosti na přiloženém plakátu.


/Ladislav Koubek

31.5.2015
Kapacita příměstského tábora je naplněna
Klikněte pro zobrazení více fotografiíDěkujeme všem rodičům, kteří přihlásili svoje děti. Vzhledem k velkému zájmu již bylo přihlašování ukončeno. Kolpingova rodina a Mateřské centrum Bítešáček.
/Jana Střechová

27.5.2015
Bítešská akademie s Erikou Bezdíčkovou: Přežila jsem Osvětim
Klikněte pro zobrazení více fotografiíJe velmi málo lidí, kteří i přes to, co v životě prožili, nesklonili hlavu, ale bojovali jako lvi a svůj život naplňovali a stále naplňují prací a rozdáváním životního elánu kolem sebe.
Mezi tyto vzácné lidi patří i paní Erika Bezdíčková. Z idylického dětství ji vytrhl transport do největšího vyhlazovacího tábora, do Osvětimi, kde sice přežila, ale zároveň přišla o velkou část sebe, ztratila téměř celou rodinu. Ani poté nebyl její život takový, jak si přála. Přišel nový politický režim a musela znovu sebrat všechny síly. Bojovala statečně. V současné době kromě své práce redaktorky a překladatelky přichází mezi všechny věkové kategorie a předává svůj životní příběh plný odvahy, lásky a slz. Tuto příležitost budeme mít i my ve Velké Bíteši dne 5. června 2015 v 19 hodin, v sále Základní umělecké školy. Srdečně Vás zveme na její poutavé vyprávění.
/Mgr. Jaroslava Cendelínová

24.5.2015
Pohádkový les ve Velké Bíteši se uskuteční v náhradním termínu
Klikněte pro zobrazení více fotografiíZ důvodu špatného počasí oznamujeme změnu termínu konání Pohádkového lesa ve Velké Bíteši. Milovníci pohádek se mohou těšit na neděli 14. června. Věřme, že tentokrát nám bude počasí více přát a děti i rodiče si užijí krásné nedělní odpoledne. Vychází se tedy 14. června od 14 hodin od bítešské radnice. Není nezbytné dorazit hned ve 14 hodin – jednotlivé skupiny budou odcházet v desetiminutových intervalech až do 15. hodiny.
Bítešská Kolpingova rodina a KDU-ČSL pro děti opět připravily napínavé putování kouzelným lesem, ze kterého nikdo neodejde s prázdnou. Trasa povede okolo mateřské a základní školy do lesa směrem na Letnou, aby se posléze vrátila zpět do města na farní zahradu. Všechny děti, které trasu úspěšně zvládnou, dostanou v cíli na farní zahradě odměnu. A navíc na ně bude čekat oblíbený skákací hrad a další soutěže. Jak pro děti, tak i pro dospělé bude připraven táborák a hudba. Pohádkový les každoročně pomáhá organizovat několik desítek pomocníků a účastní se několik set putujících. Jim všem patří velké poděkování.
/Ladislav Koubek

20.5.2015
Noc kostelů ve Velké Bíteši se uskuteční již tento pátek 22. května
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVelkobítešský kostel se otevře návštěvníkům o týden dříve než stovky dalších kostelů po celé zemi. Pátek 22. května ve Velké Bíteši kostel ožije několika koncerty, programem pro děti, bohoslužbou královniček a dalším programem. V centru dění ale budou i obě kostelní věže, ve kterých se nacházejí ojedinělé pět set let staré zvony a které prošly v posledních letech kompletní rekonstrukcí.
Program začíná v 16.30 soutěžemi a pásmem pro děti. V 18 hodin je hlavní bohoslužba s žehnáním ratolestí pro obřad královniček. V 19 hodin pak pásmo koncertů zahájí soubor Danielis z Rousínova. Velkým tahákem bude kapela Bohumilové, dále vystoupí dívčí schola bítešské farnosti a chrámový sbor z Újezda u Brna. Podrobný program Noci kostelů je ke zhlédnutí na webu bítešské farnosti.
/Ladislav Koubek

6.5.2015
Bíteš přivítá tuto neděli dětské cyklistické závody
Klikněte pro zobrazení více fotografiíJiž mnoho let si mohou bítešské děti vychutnat atmosféru pravých nefalšovaných cyklistických závodů. Letos se uskuteční v neděli 10. května od 14.30 u Základní školy na ulici Sadová.
Soutěžit mohou již předškoláci na tříkolkách a dalších odrážedlech. Nejstarší účastníci na kolech pak budou žáci 9. tříd. Na děti čeká spousta disciplín, ve kterých mohou zjistit svoji šikovnost na kole. Pozor! Přilba je povinná pro všechny účastníky. Všechny zve Kolpingova rodina Velká Bíteš.
/Ladislav Koubek

25.4.2015
Čarodějnice s ohňostrojem
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVelká Bíteš - Tradiční pálení čarodějnic na farní zahradě se letos ponese ve znamení světel. Nejen večerní osvětlení, skákací hrad, spousta her, soutěží, ale zejména připravovaný ohňostroj z dílny velkobítešského ohňostrůjce pana Janečka jsou lákadly pro děti i dospělé.
Čarodějnice jsou první akcí, která otevře sezónu na bítešské farní zahradě. Všichni jsou srdečně zváni na program, který začíná v 17 hodin. Na akci společně zvou velkobítešská farnost a Kolpingova rodina Velká Bíteš. Ta se zaměřuje na práci s dětmi a mládeží a na Bítešsku pořádá řadu společenských a sportovních událostí.
/Ladislav Koubek

21.4.2015
Bítešské zastupitelstvo schválilo grantové programy
Klikněte pro zobrazení více fotografiíNovela zákona o rozpočtových pravidlech územních rozpočtů nastavila nový systém poskytování dotací z rozpočtů krajů a obcí. To je důvod, proč se letos mění grantový systém ve Velké Bíteši.
Rada města schválila návrhy tří Grantových programů na rok 2015: Sport a tělovýchova (2 mil. Kč), Kultura a ostatní zájmová činnost (400 tis. Kč) a Ostatní aktivity (210 tis. Kč). Zastupitelstvo následně na svém jednání 13. dubna grantové programy schválilo.
„Velká Bíteš žije pestrým společenským životem, a formou grantů chce vedení bítešské radnice dát místním spolkům a sportovním klubům příležitost dále zkvalitnit nabídku trávení volného času,“ říká k tomu místostarosta Tomáš Kučera.
Žádosti o poskytnutí prostředků z Grantového programu budou moci zájemci podávat v průběhu května. Konkrétní podmínky budou uveřejněny na webových stránkách města.
/Ladislav Koubek

17.4.2015
Bíteš vykoupí pozemky v trase obchvatu
Klikněte pro zobrazení více fotografiíBítešští zastupitelé schválili vykoupení několika pozemků v trase plánovaného jihovýchodního obchvatu města. Tento úsek propojí za městem ulice Hybešova a Kpt. Jaroše (výpadové silnice k I/37 vedoucí dálnici a II/395 vedoucí do Rosic). Všechny pozemky město vykupuje za jednotnou cenu 120 Kč/m2.
Starosta města Milan Vlček zastupitelům sdělil, že do června by měly být vypořádány všechny pozemky v této trase obchvatu. Hned následně začne územní řízení a jednání o realizaci stavby s krajem Vysočina.
Rostoucí dopravní zatížení plánuje Velká Bíteš v budoucnosti řešit stavbou obchvatu, která propojí klíčové silnice směrem na Tišnov, Žďár nad Sázavou, Velké Meziříčí, Náměšť nad Oslavou a Rosice.
V roce 2017 je plánována i oprava silnice z Velké Bíteše směrem na Tišnov, kde dojde k narovnání prudkých serpentin. Po dokončení stavby bude část původní silnice II/379 vyřazena ze silniční sítě, částečně bude odstraněna a pozemky následně zrekultivovány. Posléze budou tyto pozemky bezúplatně převedeny do vlastnictví města.
/Ladislav Koubek

13.4.2015
Bítešská akademie s Josefem Fasorou
Klikněte pro zobrazení více fotografiíDalší setkání Bítešské akademie se uskuteční tuto neděli 19. dubna v 18 hodin na Základní umělecké škole. Josef Fasora je kněz, který v době komunismu utekl spolu se svým kolegou z Německa do Bolívie.
Ve zvláštní zemi pobýval mezi domorodými kmeny, Kečuánci a Aymary. Jeho farnost měla 120 obcí, které během celého roku objížděl. V každé obci ustanovoval sbor katechetů, kteří se měli o svoji obec starat v době, kdy mezi nimi nebyl kněz. Otec Josef působil v Bolívii 17 roků a na tu dobu neustále vzpomíná. Nyní žije v Domově svaté Alžběty v Žernůvce u Tišnova.
/Ladislav Koubek

7.4.2015
Již tuto neděli zažije Bíteš koncert Bohumilů
Klikněte pro zobrazení více fotografiíNeděle následující po Velikonocích se jmenuje Neděle Božího milosrdenství. A právě toto milosrdenství připomene koncert skupiny Bohumilové a jejích hostů.
Koncert se uskuteční 12. dubna 2015 v 17 hodin v bítešském kostele. Dobrovolné vstupné bude věnováno na Papežské misijní dílo dětí.
/Ladislav Koubek

25.2.2015
Sportovec Velké Bíteše 2014 - VIDEO!

/redakce

16.2.2015
Sportovec 2014 - dobojováno!
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografiíUž víme, kdo zvítězil v anketě o nejlepšího bítešského sportovce roku 2014.
1597 sms - to je bilance posledních tří dnů hlasování. Celkem jsme přijali 3253 sms, děkujeme vám za ně. Z 61 telefonů se hlasovalo vícekrát, hlasy jsou neplatné, čísla těchto telefonů nebudou zařazena do slosování. A jak to dopadlo, se dozvíte na slavnostním vyhlášení v sobotu. Zatím jen napovíme, kdo bude "na bedně" - v pořadí, v jakém byli uvedeni na nominační listině.

Junioři:
J1-Petr Mladý
J2-Jakub Modl
J4-Daniel Kolomazníček
Mužstva:
M1-HC A tým
M2-HC mužstvo 4. třídy
M3-FC A tým
Sportovci:
S2-Radek Hemala
S3-Marek Navrátil
S4-Hana Macholová
Trenéři:
T1-Petr Karmazín
T2-Michaela Křenková
T3-Tomáš Rozmahel
/redakce

13.2.2015
Sportovec 2014 - závěrečný spurt
Poslední předfinálové zpravodajství
Po přijetí téměř 2000 sms, ve kterých bylo skoro 2300 hlasů, vypadá pořadí před rozhodujícím víkendem (v pátek 13. 2. krátce po poledni) takto:


J1-Petr Mladý 510
J2-Jakub Modl 415
J4-Daniel Kolomazníček 275
J6-Gabriela Gášpárová 166
J5-Martin Hvězda 24
J3-Matyáš Joura 10
 
M2-HC mužstvo 4. třídy 136
M1-HC A tým 77
M3-FC A tým 41
M4-Volejbalový oddíl TJ Spartak 5
 
S2-Radek Hemala 213
S1-Jakub Touška 68
S3-Marek Navrátil 24
S5-Zdeněk Kundera 23
S4-Hana Macholová 21
 
T1-Petr Karmazín 185
T3-Tomáš Rozmahel 86
T2-Michaela Křenková 13

Zbývá ještě rozhodující víkend, který může všechno změnit.
Čekáme na vaše hlasy!
/redakce

12.2.2015
Sportovec 2014: Vy nás ale zásobujete…
Klikněte pro zobrazení více fotografiíPřijali jsme už 1900 hlasů do ankety Sportovec 2014.
Letošní ročník je ve znamení juniorů – tato kategorie dostala dohromady více než polovinu hlasů, vše se ještě může do neděle změnit. V této kategorii také zuří „lítý boj“ na čele.


/redakce

10.2.2015
Sportovec: padla tisícovka
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografiíDo ankety o nejlepšího sportovce roku 2014 jste přispěli 1086 sms.
V úterý 10. února v poledne je v anketě následující stav.


/redakce

9.2.2015
Sportovec 2014: 782 sms
Klikněte pro zobrazení více fotografiíAnketa o nejlepšího bítešského sportovce roku 2014 se těší vaší velké přízni. Na redakční telefon jsme přijali do pondělního rána 782 textových zpráv.
Aktuální stav po prvním týdnu hlasování v jednotlivých kategoriích.
/redakce

8.2.2015
Anketa Sportovec města Velká Bíteš
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Zapojte se do hlasování a podpořte svého favorita. A navíc můžete vyhrát i vy. Všichni účastníci ankety budou v losování a tři vylosovaní vyhrají pernamentku na bowling.
Hlasovat můžete do 15. 2. 2015 (včetně).
/redakce

5.2.2015
Sportovec roku 2014
Klikněte pro zobrazení více fotografií Anketa o nejlepšího bítešského sportovce má už přes 300 hlasů. První hlasovací sms do ankety přišly na redakční telefon už v pátek odpoledne, za necelý týden nasbírali nominovaní sportovci 326 hlasů.
Pozici vašich favoritů najdete v následujícím grafu.
/redakce

4.2.2015
Podpořte svého favorita v anketě Sportovec města Velká Bíteš. Exit162 je již na pultech!
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV únorovém vydání Exitu162 vyšla kompletní nominace sportovců a mužstev v jednotlivých kategoriích. Formou SMS zprávy můžete podpořit vašeho favorita.
Průběžné výsledky sledujte na www.exit162.cz, vyhlášení výsledků ankety se uskuteční 21. 2. v rámci Sportovního plesu ve Velké Bíteši.
/redakce

12.1.2015
Farní ples již tuto sobotu: největší tombola a zábava s F-Box
Klikněte pro zobrazení více fotografiíDesátý ročník vyhlášeného farního plesu se koná tuto sobotu 17. ledna v kulturním domě ve Velké Bíteši. Lístky ještě jsou a můžete si je zarezervovat nebo koupit v Turistickém informačním centru, Masarykovo náměstí 5, tel. 566 532 598.
I letos bude velkým tahákem bohatá tombola. „Hlavní cena bude skútr. A hned na druhém místě týden v Chorvatsku pro dvě osoby. Mám radost, že lidé do tomboly tolik přispívají, “ říká za organizátory Tomáš Kučera.
Organizátoři letos zařadili do programu to nejlepší, co se osvědčilo v minulých letech. Zahraje kapela F-Box, která je s farním plesem neodmyslitelně spjata. Jako host vystoupí populární TomTom band a chybět nebude populární pomerančová soutěž.
/Ladislav Koubek

Zabrazit starší zprávy
Zprávy 1.1.2014 - 31.12.2014
Zprávy 1.1.2013 - 31.12.2013
Zprávy 1.1.2012 - 31.12.2012
Zprávy 1.8.2010 - 31.12.2011
Zprávy 1.10.2010 - 31.7.2011
Zprávy 1.4. - 31.9.2010
Zprávy 1.11. - 31.3.2010
Zprávy 1.6. - 31.10.2009
Zprávy 1.3. - 31.5.2009
Zprávy 1.1. - 28.2.2009
Zprávy 1.10. - 30.12.2008
Zprávy 2.7. - 30.9.2008

  FACEBOOK
     
1. 4. Vyšel NOVÝ EXIT162
Klikněte pro zvětšení
Denní nabídka jídel
restaurace U RAUŠŮ
Klikněte pro zobrazení MENU (PDF)

INZERCE:
Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

 
Řešíte problém s bydlením?
Velká Bíteš je dobrá adresa.
Doporučujeme: www.realityd1.cz

PARTNEŘI:
Klikněte pro zobrazení portálu Noviny Velké Meziříčí
Informačně - inzertní portál pro Velké Meziříčí a okolí.

Klikněte pro zobrazení portálu Noviny Velké Meziříčí
Aktuální informace z Velkého Meziříčí a okolí.

Klikněte pro zobrazení portálu Noviny Velké Meziříčí
 
EXIT 162 - tel. 724 782 162, inzerce 777 734 810  |  exit162@seznam.cz