informační měsíčník
 
HITRÁDIO VYSOČINA - ON-LINE

EXTRA TIPY

25. 9. 2017
Další video z odhalení hvězdy
Velkobítešský chodník slávy před restaurací U Raušů nyní zdobí nová hvězda udělená tenistovi Radku Štěpánkovi.
/redakce

20. 9. 2017
"ZA LVÍ SRDCE NA KRÁLOVSKÉM SERVISU"
Velkobítešský chodník slávy před restaurací U Raušů nyní zdobí nová hvězda udělená tenistovi Radku Štěpánkovi.
/redakce

11. 9. 2017
Tenista Štěpánek má svoji hvězdu ve Velké Bíteši
Klikněte pro zobrazení více fotografiíLegendární tenisová hvězda Radek Štěpánek má svoji hvězdu v chodníku slávy ve Velké Bíteši.
Velká fotogalerie.
Více informací.
Další fotografie (ZIP).
/redakce

31. 8. 2017
Kdo bude borcem hodových sklípků?
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVelkou oblibu si našla zejména mezi rodinami s dětmi hodová soutěž Bíteš hledá borce. Tradiční klání, které letos bude inspirováno hodovými sklípky, začne na hodovou sobotu ve 14.30 na bítešské farní zahradě. Ta představuje klidné a bezpečné zázemí v centru města. Soutěže pro děti připravuje jako již tradičně bítešská mládež, nejlepší borce pak odmění rychtář Jiří Dohnal se ženou Šárkou.
Hudební doprovod zajistí kapela Bohumilové (sourozenci Macholánovi) a vystoupí i Luděk Strašák s Katkou Vrzalovou. Pro nejmenší děti bude připraven skákací hrad, pro dospělé pak kvalitní občerstvení. Přijďte si užít milé a pohodové sobotní odpoledne, které už mnoho let obohacuje program bítešských hodů.
/Ladislav Koubek

4. 8. 2017
Bítešský chodník slávy se rozroste o hvězdu se jménem Radek Štěpánek
Klikněte pro zobrazení více fotografiíStane se tak 10. září 2017 ve 13 hodin na náměstí ve Velké Bíteši.
Kmotry hvězdy budou Michal David a Helena Zeťová, kteří také zazpívají.


/redakce

26. 6. 2017
POZVÁNKA: Festival PRAMENY v Níhově
Klikněte pro zobrazení více fotografií

/Aleš Tomek

25. 5. 2017
Bítešská akademie - Očkování v souvislostech
Klikněte pro zobrazení více fotografiíNetradiční Bítešská akademie se uskuteční v úterý 13. června od 16 hodin. Délka trvání 3 hodiny + dotazy a konzultace, účastníci obdrží tištěné materiály, cena: 150 Kč. Rezervace nutná: katerina.koubkova ZAVINÁČ gmail.com
Přednáška je určena rodičům, kteří chtějí o očkování získat co nejvíce informací ještě předtím, než bude jejich dítě očkováno. Povinné očkování pro děti (tj. očkování proti devíti nemocem) je nařízeno státem, avšak za dítě nese zodpovědnost rodič. Jak se v této oblasti vyznat? Přijďte si poslechnout informace, aby vaše rozhodnutí bylo skutečně zodpovědné.
/redakce

4. 5. 2017
ANKETA: Kde si Bítešáci přejí market?
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografiíHlasujte v anketě.
/redakce

3. 5. 2017
Přijděte fandit našim hokejistům
Klikněte pro zobrazení více fotografií/redakce

20. 4. 2017
Bítešské čarodějnice: 30. dubna bude veselo
Klikněte pro zobrazení více fotografiíKolpingova rodina Velká Bíteš spolu s bítešskou farností vás zvou na tradiční pálení čarodějnic na farní zahradě. Uskuteční se v neděli 30. dubna od 17 hodin.
Pro děti budou připraveny soutěže, hry a skákací hrad. Chybět nebude vyhlášení nejhezčích čarodějnic. Zahraje kapela Bohumilové – sourozenci Macholánovi. Občerstvení zajištěno.
/Ladislav Koubek

7. 4. 2017
Velikonoční bohoslužby v bítešském kostele
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVíte, že největší křesťanské svátky jsou Velikonoce? V kostele sv. Jana Křtitele ve Velké Bíteši se budou bohoslužby po všechny sváteční dny. Místní farníci zvou všechny na společnou oslavu těchto svátků.


/redakce

6. 4. 2017
Inflagranti a Josef Vojtek
Klikněte pro zobrazení více fotografiíZveme vás na koncert s kapelou Inflagranti společně s exkluzivním hostem Josefem Vojtkem.
28. 4 . 2017 v 19 hodin
Kulturní dům, Vlkovská 482, Velká Bíteš

Předprodej vstupenek na Klubu kultury (1.patro), Masarykovo náměstí 5 ve Velké Bíteši.
Nejznámější české smyčcové trio INFLAGRANTI přitahuje do koncertních sálů nejen fanoušky klasiky, ale i rockery, kteří si mohou poslechnout své oblíbené pecky v podání sexy tria a navíc ještě v doprovodu rockových hlasů, jako jsou Josef Vojtek nebo Petr Kolář. "Chtěly jsme skloubit ženskou jemnost s mužským charismatem, a to se nám beze zbytku podařilo. Vzhledem k nevšední kombibaci máme širokospektrální publikum, a koncerty našich každoročních turné po celé republice přibývají jeden za druhým", radují se všechny tři intrumentalistky."
Naše elektrické smyčcové trio INFLAGRANTI jsme založily v roce 2004. V roce 2005 nám u společnosti Universal music vyšlo naše debutové album s názvem ROCKMANTICA a kapela absolvovala svoje první koncertní a televizní vystoupení. Jako vydařený restart zafungoval rok 2009, kdy jsme vydaly naši druhou desku. Tak zní i název tohoto CD, RESTART. Záměrně jsme Skladby Bacha nebo Vivaldiho přetvořily tak, aby zněly jako by byly napsány pro rockový či taneční festival, a písničky od kapel Metallica, Europe nebo Queen jsme umírnily naopak pro filharmonickou síň. Vystupovaly jsme mimo jiné i v Japonsku, Mexiku, Německu, Norsku, Holandsku, Polsku, Řecku či Itálii.
V roce 2010 vydáváme live DVD s názvem Brioso s naší doprovodnou rockovou kapelou a speciálními hosty zpěváky Petrem Mukem, Petrem Kolářem a Petrem Bendem. Za tento nosič jsme dostaly ocenění Zlatá deska za prodej více než 13 000 kusů DVD.
V roce 2011 vydáváme vánoční desku s názvem CHRISTMAS SYMPHONY s doprovodem velkého Symfonického Orchestru. Na desce se poprvé objevuje náš zpěv a v jedné písni s námi zazpíval Marián Vojtko.
Na podzim roku 2012 absolvujeme naše první velké koncertní turné po celé České republice./redakce

27. 3. 2017
ČESKO ZPÍVÁ 2017
Klikněte pro zobrazení více fotografiíCENA INTERNETU - Zvolte si i vy svého vítěze 11. ročníku soutěže Česko zpívá 2017.
Bítešačka Katka Vrzalová se probojovala v letošním 11. ročníku soutěže Česko zpívá (věková kategorie 15-26 let) do 38 členného semifinále, které se uskuteční v pátek 7. dubna 2017 v Trutnově. Do sobotního finálového galavečera postoupí 10 finalistů. Takže všechny „fanynky a fanoušci“, držte palce a pokud se Vám její zpěv líbí, můžete jí poslat hlas nebo i více hlasů v soutěži CENA INTERNETU. Její videonahrávka

Hlasování probíhá formou sms v libovolném počtu z jednoho mobilního čísla.
Návod, jak na to. Stačí napsat sms ve tvaru: CESKOZPIVA mezera ČÍSLO SOUTĚŽÍCÍHO a odeslat na číslo: 9001009. Cena jedné sms je 9,- kč včetně DPH.
Hlasování probíhá od 20.3. do 2.4. 2017.
Hlasy pro Katku, sms ve tvaru: CESKOZPIVA 173
Děkuji za Vaše hlasy!
/Katka Vrzalová

6. 3. 2017
Sporotvec roku 2016 - VIDEO
/redakce

26. 2. 2017
Ptejte se Edy
Klikněte pro zobrazení více fotografiíBítešská akademie s Edou Rovenským se uskuteční v neděli 12. března v 18 hodin na Základní umělecké škole Velká Bíteš.
Eda Rovenský je muzikant – rapper, kterého známe i se skupinou Poetika z českých rádií. O hudbě říká, že je „Energie života, motivační impulz, který se co chvíli vrací, aby člověku dodal sílu udělat ten další krok směrem dopředu“. Eda je ale i odborník na energetiku a zároveň radní města. Na radnici přišel se spoustou ideálů. Některé si drží, jiné už dávno ztratil. Jaké to je, stát se celostátně známým muzikantem? A jak je Eda spokojený s děním v Bíteši a jak je vnímá z pozice radního? Tahle beseda bude propojovat světy. Přijďte se Edy zeptat, na co chcete. Všechny zve Kolpingova rodina Velká Bíteš ve spolupráci s místní KDU-ČSL.
/redakce

20. 2. 2017
Velká Bíteš zná sportovce roku 2016
Klikněte pro zobrazení více fotografiíSportovcem roku 2016 se ve Velké Bíteši stala Martina Havlíčková. Absolutním vítězem se stal judista - junior Petr Mladý.
Sportovní ples ve Velké Bíteši přinesl také jedno velké překvapení. Nejzářivější hvězdu, hrdinu z olympiády v Riu, Lukáše Krpálka.

FOTOGARIE:
18. 2. 2017 - Sportovní ples
18. 2. 2017 - Sportovec města

Výsledky ankety:
Sportovec roku 2016 - Velká Bíteš
/redakce

17. 2. 2017
Výroční schůze bítešských lidovců přilákala vzácné hosty
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV neděli 12. února 2017 se uskutečnila výroční schůze městské organizace KDU-ČSL Velká Bíteš. Setkalo se na ní asi dvacet členů a příznivců. Svojí návštěvou ji poctili též poslanec Vít Kaňkovský, senátor František Bradáč a starosta Osové Bítýšky Josef Mach.
Vzácní hosté seznámili přítomné s děním ve svých působištích. Dozvěděli jsme se tedy, co se v poslední době událo v Osové Bítýšce a jaké jsou její plány, jaké právní předpisy se projednávaly nebo budou projednávat v parlamentu, a nechybělo ani mnoho informací ze zákulisí celostátní politiky, které se běžný občan nemá z médií možnost dozvědět. Byla i příležitost k zodpovězení dotazů a velmi zajímavé diskusi. Všichni hosté také neopomněli bítešskou organizaci pochválit za její činnost a ocenili práci jejích členů a příznivců při loňských krajských volbách, ale též při každoročních aktivitách pořádaných pro občany města.

Po bloku vyhrazeném hostům se ujal slova předseda organizace a místostarosta města Tomáš Kučera, který přítomným prezentoval zásadní akce realizované v Bíteši v uplynulém roce a představil, co je v plánu v letošním i následujících letech. Jedná se např. o již započatou výstavbu sítí pro rodinné domy na Babinci a připravovanou výstavbu v Košíkově, realizaci obchvatu města, rekonstrukci ulic Lánice a Rajhradská, rekonstrukci budov prvního stupně ZŠ či plánování amfiteátru na prostranství vedle kulturního domu. Předseda Tomáš Kučera následně poděkoval všem členům a příznivcům za jejich obětavou práci a pomoc.
/Aleš Koubek

10.2.2017
Sportovec - už přišlo přes 2700 SMS
Klikněte pro zobrazení více fotografiíAnketa o nejlepšího sportovce nabírá neuvěřitelné obrátky - za dva dny přišlo skoro 1000 SMS.
Protože už je konec hlasování na dohled, zveřejňujeme jen první tři v každé kategorii v pořadí jejich nominací. Kdo bude nejlepší, se dozvíte až při slavnostním vyhlášení výsledků na sportovním plesu.
"Na bedně" tedy zatím stojí:
Družstva:
D4-Florbal TJ Spartak
D6-Moderní gymnastika
D7-Judo
Junioři:
J1-Ondřej Jurný
J2-Petr Mladý
J3-Daniel Klíma
Sportovci:
S2-Radek Valsa
S3-Martina Havlíčková
S5-Marek Navrátil
Trenéři:
T1-Karolína Pflugová
T4-Michaela Křenková
T5-Ondřej Blaha
/redakce

8.2.2017
Sportovec - lítý boj trenérů
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV anketě Sportovec Velké Bíteše jsme do středečního odpoledne přijali na 1800 vašich textových zpráv. Trenéři mezi sebou samozřejmě nebojují, bojují účastníci ankety.
Ti rozhodli, že trenér juda Ondra Blaha momentálně vystřídal na nejvyšší příčce Michaelu Křenkovou (sportovní gymnastika). V ostatních kategoriích se zdá vše jasné - ovšem z minulých ročníků si dobře pamatujeme, jaké veletoče na "bedně" se odehrávají během posledních dnů hlasování.

Takto nám dosud posíláte hlasy:
SMS

A takto vypadalo pořadí ve středu 8. února v 19 hodin:
SMS

Nominovaní sportovci i redakce Exitu 162 čekají na vaše další hlasy!
/redakce

6.2.2017
Sportovec města: 1335 sms
Klikněte pro zobrazení více fotografiíDo ankety o nejlepšího sportovce Velké Bíteše došlo do pondělního odpoledne 1335 sms.Nejvíce hlasů je ve skupinách sportovních týmů a juniorů. SMS

Kompletní dosavadní stav:
SMS
/redakce

3.2.2017
Sportovec Velké Bíteše roku 2016
Klikněte pro zobrazení více fotografiíJiž týden hlasujete v anketě o nejlepšího sportovce Velké Bíteše, evidujeme už přes 800 sms.
V pátek večer (3. 2. 2017 v 19 hodin) jsme evidovali 813 textových zpráv s vašimi hlasy.

Takto vypadá průběžné pořadí:
SMS

Těšíme se na vaše další hlasy.
/redakce

25.1.2017
Anketa o nejlepšího sportovce, mužstvo a trenéra Velké Bíteše
Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií Klikněte pro zobrazení více fotografií

/redakce

23.1.2017
V Osové Bítýšce vystoupí studenti vokálně-instrumentálního souboru Souflé z Brna
Klikněte pro zobrazení více fotografiíV neděli 5.2. v 15:00 bude ve farním kostele sv. Jakuba v Osové Bítýšce Koncert duchovní hudby v podání studentského vokálně-instrumentálního souboru Souflé z Brna. Jedná se o studentský soubor pod vedením Mojmíra Poláčka. Zazní chrámová hudba barokních mistrů. Vstupné dobrovolné, srdečně zveme.
/Za farnost Osová Bítýška Jiří Jeniš, administrátor

22.1.2017
Spokojeně bydlet je přáním každého z nás. Ale jak to zařídit?
Klikněte pro zobrazení více fotografiíVšichni musíme někde žít a bydlet. Někomu vyhovuje více život v bytě a městě, jiný raději volí klidnější život v rodinném domku. Záleží to na tom, jaký jsme typ, co nám více vyhovuje, ale i jaké máme možnosti. Ať už je to jakkoli, všichni se snažíme své bydlení zařídit tak, aby se nám v něm dobře žilo, abychom se tu cítili dobře.

Ale jak získat individuální odpovědi na naše stavební otázky? Jak se dostat přímo k odborníkům ze stavebnictví? Jednoduše. Udělejte si čas a navštivte stavební výstavu STAVÍME, BYDLÍME v Třebíči v budově Fórum. Ve středu 8. února od 9 do 18 hod. a ve čtvrtek
9. února od 9 do 17 hod. bude na 40 firem připraveno ve svých expozicích vám předvést novinky ze stavebních technologií a všechny moderní prvky zlepšující bydlení. Vstup na výstavu je zdarma.
Jste vlastníci starší nemovitosti, která už neodpovídá moderním trendům bydlení a je dokonce i vlhká? Tak právě vás na výstavě zaujme sanace zdiva zarážením nerezových ocelových plechů do zdiva bez předchozího podřezání budovy nebo podřezáním vlhkého zdiva řetězovou pilou s vložením hydroizolační folie. Výsledkem bude 100% suché zdivo.
Víte, že u starších domů nejvíce tepla uniká střechou? Pomocí izolace PUR pěnou prezentující firma dokáže zaizolovat ploché střechy, podkroví a půdy, dokonce i obloukové střechy. Pokud se rozhodnete pro novou střechu, vyberete si i z nabídky sklolaminátových střešních krytin a střešních sendvičových panelů.
Je pravdou, že dobrý pocit z domu si vytváříme už při pohledu na vkusně a účelně upravené prostranství kolem domu. Na výstavě se představí exkluzivní mramorové kamenné koberce v hodné na chodníky kolem bazénu nebo na terasu. Seznámíte se i flexibilními kamennými obklady nebo s protiskluzovou úpravou povrchů balkónů.
Právě zamrzlé venkovní plochy v zimě trápí nejednoho majitele domu. Ranní odklízení sněhu, posypání příjezdové cesty solí nebo zamrzlé okapy, to je zimní noční můra. Vše lze lehce vyřešit na výstavě objednáním venkovního podlahového vytápění nebo vytápění okapů a potrubí tak, aby se zabránilo jejich namrzání.
Pozemek si můžete snadno i sami oplotit dřevoplastovými díly se spojovacími prvky nebo si z nich vytvořit lehce udržovatelné a vkusné zábradlí.
Dominantou domu jsou funkční garážová vrata. Seznamte se s mechanismy vrat sekčních, posuvných, rolovacích nebo i moderních dvoukřídlých.
V neposlední řadě i venkovní osvětlení je jednou z prvních věcí, které si všimne návštěva vašeho domu. Je-li rozmístěno s rozmyslem a elegancí, zaujme každého. Na výstavě si vyberete z venkovních solárních nebo senzorových svítidel nebo zahradních lamp. Samozřejmě nebude chybět nabídka interiérového osvětlení jako jsou stropní a nástěnná svítidla, lustry, lampy a lampičky. Vždyť vhodně zvoleným osvětlením lze vykouzlit úžasnou domácí atmosféru.
A abychom naši domácí pohodu mohli účelně chránit, použijte elektrické zabezpečovací systémy, kamerové systémy, videotelefony, ale i kouřová a senzorová čidla. Kromě toho na výstavě uvidíte bezpečnostní dveře, které sníží pravděpodobnost vykradení o 80%. Dveře vás ochrání od požáru, hluku i zimy a navíc jsou stejně krásné jako ostatní interiérové dveře od vystavujících dalších českých firem.
O teplo „domácího krbu“ se postarají firmy nabízející kotle na spalování biomysy, tepelná čerpadla nebo podlahová topení a designové topné panely. Úsporné sálavé topení můžete využít i v moderních infrabotnících nebo u koupelnových sušáků. Výdaje za elektriku a teplou vodu zkrotí solární systémy. Odborníci na tuto problematiku rádi zodpoví vaše dotazy.
Pokud přijdete na výstavu, budou se vám věnovat zástupci stavebních a instalačních firem, kteří zařídí rekonstrukci domu od komína po sklep nebo zrekonstruují celý vás byt.
Součástí výstavy je ve středu 8. února od 15 hodin v malém sále přednáška na téma: „Stavíte, rekonstruujete? Řekněte si o dotaci. Poradíme vám, jak na to“. Odborníci ze Státního fondu životního prostředí ČR vám poskytnou aktuální informace o dotačních možnostech z programu Nová zelená úsporám na výstavbu a rekonstrukci rodinných i bytových domů. Přijďte si poslechnout, jak velkou dotaci můžete získat.

Využijte jedinečné možnosti individuálního poradenství na výstavě STAVÍME, BYDLÍME a zúčastněte se losování o pravý DIAMANT. Proto si nezapomeňte udělat čas 8. a 9. února a navštívit stavební výstavu STAVÍME, BYDLÍME v Třebíči. Více informací naleznete na www.omnis.cz.
/Daniela Nevtípilová

20.1.2017
Bítešská akademie: Pěšky až na konec světa
Klikněte pro zobrazení více fotografiíBeseda s Markem Poláčkem a Patrikem Salatem o cestě do Compostely se uskuteční v neděli 29. ledna v 18 hodin na Základní umělecké škole. Bítešák Marek Poláček a jeho kamarád Patrik Salat mají za sebou 1200 km dlouhou cestu pěšky na západní pobřeží Evropy.
Nejprve cestovali stopem z Brna do francouzského městečka Saint Jean de Luz. Odtud 24 dní pěšky putovali do Santiaga de Compostela, vzdáleného 850 kilometrů. Ze Santiaga pokračovali na místo zvané Fisterra (konec světa) na západním pobřeží Evropy, odkud šli dále do Portugalska. Celá cesta z Francie přes Španělsko do Portugalska měla asi cca 1200 km. Přijďte si poslechnout a podívat se, jak vypadá cesta do poutního místa Santiaga a proč vůbec v době letadel někdo má chuť tak velkou vzdálenost jít po svých nohou.
/Ladislav Koubek

15.12.2016
Vánoce 2016 lákají do bítešského kostela
Klikněte pro zobrazení více fotografiíNejkrásnější svátky v roce proběhnou ve Velké Bíteši ve znamení koled, oslav a krásných setkání. Centrem oslav bude kostel sv. Jana Křtitele, kam si můžete mimo jiné přijít pro betlémské světlo, podívat se na jesličky, které budou přístupné po celou dobu svátků v boční kapli kostela. Štědrovečerní bohoslužby se uskuteční tradičně v 16 a ve 24 hodin a na Boží hod vánoční se v 17 hodin koná tradiční představení Živý betlém.
Svátek svatého Štěpána 26. prosince pak bude ve znamení obnovy manželských slibů a na bohoslužby jsou zvány zejména manželské páry.
/Ladislav Koubek

Zabrazit starší zprávy
Zprávy 1.1.2014 - 31.12.2014
Zprávy 1.1.2013 - 31.12.2013
Zprávy 1.1.2012 - 31.12.2012
Zprávy 1.8.2010 - 31.12.2011
Zprávy 1.10.2010 - 31.7.2011
Zprávy 1.4. - 31.9.2010
Zprávy 1.11. - 31.3.2010
Zprávy 1.6. - 31.10.2009
Zprávy 1.3. - 31.5.2009
Zprávy 1.1. - 28.2.2009
Zprávy 1.10. - 30.12.2008
Zprávy 2.7. - 30.9.2008

  FACEBOOK
     
1. 4. Vyšel NOVÝ EXIT162
Klikněte pro zvětšení
Denní nabídka jídel
restaurace U RAUŠŮ
Klikněte pro zobrazení MENU (PDF)

INZERCE:
Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

Klikněte pro zvětšení

 
Řešíte problém s bydlením?
Velká Bíteš je dobrá adresa.
Doporučujeme: www.realityd1.cz

PARTNEŘI:
Klikněte pro zobrazení portálu Noviny Velké Meziříčí
Informačně - inzertní portál pro Velké Meziříčí a okolí.

Klikněte pro zobrazení portálu Noviny Velké Meziříčí
Aktuální informace z Velkého Meziříčí a okolí.

Klikněte pro zobrazení portálu Noviny Velké Meziříčí
 
EXIT 162 - tel. 724 782 162, inzerce 777 734 810  |  [email protected]